Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-09-22| GIS, Teledetekcja, Instytucje, Imprezy

SIP w LP: współpracujmy z GUGiK

15 września w Rogowie (woj. łódzkie) zakończyła się V konferencja poświęcona systemom informacji przestrzennej w Lasach Państwowych. Jej uczestnicy zwrócili m.in. uwagę na konieczność podjęcia współpracy z GUGiK, szczególnie przy okazji skanowania laserowego kraju.


SIP w LP: współpracujmy z GUGiK

W dwudniowej imprezie wzięło udział ponad 230 osób reprezentujących przede wszystkim Lasy Państwowe, uczelnie wyższe, Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, organy podległe ministrowi środowiska, a także administrację państwową i samorządowa. Wysłuchali oni 30 referatów oraz mogli odwiedzić stoiska siedmiu firm.

Pokłosiem konferencji jest także sześć wniosków, które uczestnicy przedstawili do akceptacji dyrektorowi Lasów Państwowych:

1. Należy dążyć do nawiązania instytucjonalnej współpracy Lasów Państwowych i Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii mającej na celu ustalenie zasad eliminacji różnic występujących pomiędzy danymi georeferencyjnymi gromadzonymi w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym a tymi samymi danymi gromadzonymi przez PGL Lasy Państwowe.

2. Niezbędne jest powołanie zespołu ekspertów, którzy określą oczekiwania Lasów Państwowych w stosunku do danych skaningu laserowego pozyskiwanych przez GUGiK dla Polski. Konieczne jest możliwie szybkie podjęcie rozmów z urzędem w tej sprawie.

3. Stosowane powszechnie technologie geomatyki (w tym szczególnie fotogrametrii i teledetekcji) , powinny stać się źródłem informacji tematycznych, a nie tylko geometrycznych. Przygotowywane instrukcje i zasady dotyczące gospodarki leśnej powinny uwzględniać stosowanie tych technologii.

4. Należy dążyć do opracowania zasad zarządzania danymi przestrzennymi na poziomie DGLP i RDLP wraz z określeniem aplikacji umożliwiającej dostęp i przetwarzanie tych danych.

5. Powinny zostać określone procedury stosowania danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych w sytuacjach klęsk żywiołowych.

6. Wymiana informacji dotyczących rozwoju geomatyki jest konieczna. Niezbędne jest zorganizowanie kolejnej VI konferencji „Geomatyka w Lasach Państwowych" w roku 2012.

Źródło: Portal Korporacyjny LP


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS