Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-08-04| GNSS, Instytucje

Konsorcjum WAT, UP Wrocław i UWM zbuduje ASG++

4 mln zł na grant rozwojowy „Budowa modułów wspomagania serwisów czasu rzeczywistego systemu ASG-EUPOS” otrzymało konsorcjum w składzie: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (lider), Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Decyzję o finansowaniu projektu podjęła minister nauki i szkolnictwa wyższego (złożono go w X konkursie grantów rozwojowych).


Konsorcjum WAT, UP Wrocław i UWM zbuduje ASG++

W wyniku realizacji projektu opracowane zostaną rozwiązania poprawiające efektywność działania serwisów czasie quasi-rzeczywistym systemu ASG-EUPOS, zostanie też podniesiona ich wiarygodność. Rozszerzona ma być również funkcjonalność systemu przez dodanie nowych serwisów. W projekcie prace prowadzone będą w pięciu obszarach tematycznych:
• monitorowania sieci ASG-EUPOS w czasie quasi-rzeczywistym,
• monitorowania, modelowania i predykcji stanu jonosfery z wysoką rozdzielczością czasowo-przestrzenną,
• monitorowania, modelowania i predykcji stanu troposfery z wysoką rozdzielczością czasowo-przestrzenną,
• ultraszybkiego pozycjonowania GNSS (GPS, GLONASS, Galileo),
• badania ruchów pionowych i poziomych skorupy ziemskiej w oparciu o sieć ASG-EUPOS.

Kierownikiem całości projektu jest dr hab. inż. Mariusz Figurski z Wojskowej Akademii Technicznej. Ze strony Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu projektem kierował będzie dr hab. inż. Jarosław Bosy, a kierownikiem z ramienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego jest dr hab. inż. Andrzej Krankowski.

Pierwsze szczegółowe informacje dotyczące projektu zostaną przedstawione przez kierownika projektu na I Ogólnopolskiej Konferencji Użytkowników ASG-EUPOS (Warszawa, 28-29 października 2010 r.). Informacje o projekcie będzie można również znaleźć na stronie Centrum Geomatyki Stosowanej WAT. Planowane zakończenie projektu: koniec 2013 roku.

Mariusz Figurski (WAT)


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS