wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-08-07| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Stypendia F. i T. Blachutów tym razem dla absolwentów AGH


Komitet Nagród i Stypendiów Fanni i Teodora Blachutów przyznał na rok akademicki 2005/2006 stypendium i nagrodę dwóm absolwentkom Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH (WGGiIŚ).

Nagrodę w wysokości 4500 zł za wyróżnioną przez Radę WGGiIŚ pracę doktorską uzyskała dr inż. Urszula Marmol. Przedmiotem rozprawy było stworzenie nowatorskiej metody pozyskiwania Numerycznego Modelu Powierzchni Topograficznej na podstawie danych wysokościowych pozyskiwanych z lotniczego skanera laserowego. Praca została zrealizowana w Zakładzie Fotogrametrii i Informatyki Teledetekcyjnej AGH.
Roczne stypendium doktorskie w wysokości 6240 zł otrzymała mgr inż. Natalia Borowiec – słuchaczka II roku studium doktroranckiego na macierzystym wydziale. Tematyka pracy (przygotowywanej w tym samym zakładzie co powyższa) obejmuje lotniczy skaning laserowy w zastosowaniu do tworzenia zarówno modeli wysokościowych powierzchni terenu, jak i modeli pokrycia terenu.
Przypominam, że o stypendia i nagrody mogą ubiegać się młodzi geodeci (w wieku do 35 lat) zajmujący się fotogrametrią i teledetekcją, działający we wszystkich uczelniach, ośrodkach i przedsiębiorstwach w Polsce. Regulamin Funduszu opublikowano w GEODECIE 5/2000.

Zbigniew Sitek, kurator Funduszu


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS