wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-21| Geodezja, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Profesor Bogdan Ney doktorem honoris causa Akademii Górniczo-HutniczejUroczyste posiedzenie Senatu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (20 czerwca) w całości poświęcone było profesorowi Bogdanowi Neyowi. Spotkanie rozpoczęło się od wykonania Gaude Mater Polonia przez chór Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”. Rektor Akademii prof. Antoni Tajduś, uzasadniając uchwałę Senatu nadającą profesorowi Bogdanowi Neyowi stopień doktora honoris causa, powiedział m.in., że jest to „osoba wyjątkowo zasłużona dla rozwoju geodezji, kartografii i geoinformacji i zaangażowana w prace na rzecz środowiska akademickiego w wielu instytucjach naukowych i państwowych. To człowiek, który z powodzeniem łączy ogromną wiedzę oraz niezależność ze śmiałością i oryginalnością.”

Drogę zawodową Bogdana Neya przedstawił dziekan Wydziału Geodezji i Inżynierii Środowiska AGH prof. Jan Gocał, a osiągnięcia badawcze – prof. Józef Czaja, promotor przewodu. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie insygniów godności doktora honoris causa przez rektora uczelni.
Kazimierz Bujakowski, wiceprezydent Krakowa, wskazał m.in. na zasługi profesora dla tego miasta. Lapidarnie scharakteryzował osobę laureata prof. Kazimierz Czarnecki, dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich: „To nie jest profesor Ney, to jest po prostu kolega Ney. Bo w Polsce, wśród polskich geodetów, nie trzeba tłumaczyć, kim jest profesor Bogdan Ney. Ponieważ on taki jest: kolega polskich geodetów.”

Prof. Bogdan Ney (ur. 1935 r.) absolwent AGH, długoletni pracownik naukowy tej uczelni, a następnie dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii w Warszawie. Od 1986 r. członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, a od 2002 roku członek rzeczywisty. Od 2003 r. przewodniczący Wydziału VII PAN. Autor ponad 240 publikacji naukowych, promotor wielu przewodów doktorskich.

Tytuł doktora honoris causa (dosłownie: dla zaszczytu) nadawany jest przez wyższe uczelnie osobom szczególnie zasłużonym na polu nauki. Profesor Bogdan Ney otrzymał go po raz drugi. Poprzednio nadał mu go Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w 1998 r.

Jerzy Przywara


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS