W projekcie (finansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w latach 2008-10) obok celów naukowych związanych z metodycznymi podstawami przygotowania map zabytków ruchomych, realizowane są założenia aplikacyjne, związane z propozycją wykorzystania systemu informacji geograficznej (GIS) – jako technologii i jako narzędzia – w celu integrowania cyfrowych kolekcji zasobów dziedzictwa kulturowego, prezentowania ich zawartości w jednej przestrzeni oraz zapewniania dostępu do zasobów z jednego wspólnego poziomu – z poziomu mapy internetowej.
Podczas seminarium przedstawione zostaną wyniki prac badawczych oraz opracowana na ich podstawie pilotażowa aplikacja internetowa. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się m. in. z metodyką łączenia zabytków ruchomych z przestrzenią geograficzną, architekturą internetowego systemu informacji geograficznej oraz funkcjonalnością opracowanej aplikacji. Seminarium towarzyszyć będzie wystawa archiwalnych dokumentów wykorzystywanych w projekcie.
Uczestnictwo w seminarium jest nieodpłatne. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2010 r. pod adresem malgorzata.brzezinska@igik.edu.pl lub pod nr telefonu (22) 32-91-982.