wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-05-05| GIS, Mapy, Software, Instytucje, Imprezy

Dwa dni z geologią

Już w najbliższy piątek 7 maja na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 4 ruszą VIII Międzynarodowe Targi Geologia 2010.


Dwa dni z geologią

Przez dwa dni (7 i 8 maja) polskie i zagraniczne firmy będą się chwalić swymi osiągnięciami w dziedzinie poszukiwania złóż surowców, ochrony środowiska, kartografii geologicznej, monitoringu i badań geochemicznych. Na własne oczy będzie można zobaczyć ciężkie urządzenia wiertnicze, stacje pomiarowe do badania różnych cech litosfery i wód podziemnych, wyposażenie laboratoriów geochemicznych i środowiskowych. Nie zabraknie też prezentacji oprogramowania typu GIS. Pierwszego dnia imprezy odbędzie się m.in. konferencja pod hasłem „Nowe wyzwania polskiej geologii”. Organizatorzy zaplanowali też też wiele imprez towarzyszących, prowadzonych przez specjalistów z Państwowego Instytutu Geologicznego, Ministerstwa Środowiska, Uniwersytetu Warszawskiego i wielu innych ośrodków.

Targi nie są jednak adresowane wyłącznie do fachowców. Każdy, nawet średnio zainteresowany geologią, znajdzie coś dla siebie: barwne minerały (w tym kolekcje bursztynów), okazy skał wulkanicznych, mapy geoturystyczne, foldery popularnonaukowe, prezentacje multimedialne i filmy. Czynne będzie też Muzeum Geologiczne, które będzie można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem.

Szczegóły

Źródło: PIG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS