wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-04-27| Geodezja, Edukacja, Instytucje, Imprezy

Geodezja na PW przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 90-lecia

Obchody 90-lecia Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej odbędą się 27 i 28 maja 2011 roku. Najstarsza geodezyjna akademicka placówka naukowo-dydaktyczna w Polsce rozpoczęła samodzielną działalność (jako Wydział Mierniczy) na Politechnice Warszawskiej 1 września 1921 roku.


Geodezja na PW przygotowuje się do przyszłorocznych obchodów 90-lecia

Inauguracja obchodów rozpocznie się w piątek 27 maja uroczystą akademią oraz otwarciem okolicznościowej wystawy. W pierwszym dniu imprezy podczas sesji naukowo-technicznej zostaną zaprezentowane również najnowsze badania i wdrożenia z dziedziny geodezji i kartografii.
W programie drugiego dnia obchodów przewiduje się prezentacje i pokazy najnowszych technik pomiarowych w Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnym PW w Józefosławiu. Natomiast najwięcej atrakcji dla uczestników imprezy zaplanowano podczas GeoPikniku, corocznie organizowanego przez studentów, w którym udział wezmą także absolwenci, studenci i sympatycy Wydziału Geodezji i Kartografii PW.

Źródło: GIK PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
optymistycznie od absolwenta Wpierają inne Wydziały, to mają za swoje. Ale ze słowami że 100lecia nie będzie to lekka przesada. Pierwszy Wydział Geodezji w kraju. Kształcenie w zakresie wszystkich specjalności geodezyjnych. Największe sukcesy naukowe. Najwybitniejsze nazwiska krajowej (i międzynarodowej) geodezji. Oj mam wrażenie, że inni jeszcze dłuuuuuuugo będą czerpać i czerpią z tego Wydziału.
odpowiedz zgłoś
niestety Maz racje, wszedzie takie Wydzialy powstaja, ale kadra TEGO Wydzialu gwaltownie sie kurczy (zwlaszcza ta samodzielna), miedzy innymi zasilajac TAMTE Uczelnie :( Do tego ci, ktorzy zostali walcza ze soba o resztki wplywow...
odpowiedz zgłoś
jak to nie, chcesz się założyć że jednak będzie?? skąd w ogóle takie myśli cię nachodzą, pierzecie polska geodezja ma się wyśmienicie, co i rusz kwitną kolejne uczelnie z tym kierunkiem. Skoro jest zapotrzebowanie na pracowników w tej dziedzinie nie ma szans na rychłe zamykanie takich wydziałów.
odpowiedz zgłoś
pora opuscic statek Warto sie wybrac na ten jubileusz, 100-lecia juz nie bedzie :(
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS