Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-02-17| GIS, Sprzęt, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Studenci przeszli kolejny etap konkursu ESA


Grupa studentów działających w Studenckim Kole Astronautycznym (SKA) Politechniki Warszawskiej przeszła do kolejnego etapu konkursu organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). W ramach przygotowywanego przez nich projektu w październiku 2010 r. wypuszczony zostanie balon stratosferyczny.

Celem studenckiego projektu SCOPE 2.0 (Stabilized Camera Observation Platform Experiment) jest zbudowanie systemu sterowania i stabilizacji kamery, który zamontowany na gondoli balonu pozwoli na obserwację wybranych punktów na powierzchni Ziemi.
Urządzenie zostanie wyniesione na wysokość 35 kilometrów. SCOPE 2.0 jest kontynuacją pierwszej, nie ukończonej wersji projektu.

Studenci z SKA pracują w ramach programu REXUS/BEXUS (Rocket and Balloon Experiments for University Students). Jest to edukacyjna inicjatywa niemieckiej (DLR) i szwedzkiej (SNSB) agencji kosmicznej realizowaną we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Dzięki niej studenci z krajów członkowskich i współpracujących z ESA (w tym także z Polski) mają możliwość realizacji swoich pomysłów pod okiem ekspertów.
Polscy studenci ukończyli już z sukcesem pierwszy etap, podczas którego sprawdzono ich postępy w planowaniu projektu.

Więcej o projekcie SCOPE 2.0

Źródło: PAP, SKA PW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS