wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2010-02-08| Geodezja, Firma, Prawo

Wkrótce szkolenie na temat odzyskiwania pieniędzy z ODGiK-ów


Geodezyjna Izba Gospodarcza organizuje 25 lutego seminarium na temat: „Jak odzyskać swoje pieniądze niesłusznie pobrane przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej przy zgłaszaniu robót geodezyjnych i kartograficznych”.

Podczas szkolenia przedstawione zostaną m.in.:
-prawne aspekty stosowania cennika za zgłoszenie prac geodezyjnych i kartograficznych i udostępnianie danych i informacji z zasobu geodezyjnego i kartograficznego,
-sprawy sądowe i wyroki, które zapadły w sprawach związanych z niesłusznym naliczeniem opłat przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej,
-wnioski i wskazówki mówiące, jak w praktyce rozpocząć procedurę odzyskiwania pieniędzy (na konkretnych przykładach),
-propozycja nowego modelu cennika i wysokości opłat.

Seminarium odbędzie się w hotelu Logos w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 31/33. Początek o godzinie 10.00.

Program
Formularz zgłoszenia

Źródło: GIG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gra warta świeczki Jeżeli roszczenie przedawnia się dopiero po 10 latach to można odzyskać nawet ponad 100 000 zł. Do dzieła koledzy.

uściślenie W tekście jest błąd w dacie seminarium. Prawidłowo powinno być chyba tak jak jest w programie 25 lutego (czwartek). Gratulacje, gdyby wszyscy wykonawcy zaczęli zgłaszać swoje roszczenia to byłoby tego z kilkadziesiąt milionów złotych. Chyba koniec samowoli samorządów (czytaj ośrodków).

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt