wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-02-03| Mapy, Imprezy

Zapowiedź konferencji historyków kartografii„Od atlasu do kolekcji. W 440. rocznicę I wydania atlasu Abrahama Orteliusa” to hasło XXIV Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Kartografii, która odbędzie się w Chojnie (woj. zachodniopomorskie) w dniach 23-25 września 2010 r.

Przypadająca w tym roku 440. rocznica pierwszego wydania atlasu Abrahama Orteliusa (Antwerpia 1570) staje się okazją do przyjrzenia się zespołom map w ich najbardziej podstawowym wymiarze (a więc atlasu) oraz zbiorom i kolekcjom kartograficznym, które obejmują współczesne i historyczne ziemie Rzeczypospolitej, a znajdują się w zasobach publicznych i prywatnych. Szczególny nacisk organizatorzy konferencji chcieliby położyć na referaty przybliżające dzieje atlasu, jego budowę (ikonografia, tekst), autorów, a także mniej znane warianty popularniejszych dzieł.
Przyjmując założenie, że swego rodzaju rozwinięciem atlasu jest kolekcja (luźna lub zestawiona w formie atlasu sztucznego), zapraszają zatem do wzięcia udziału w konferencji przedstawicieli instytucji, w których zasobach znajdują się kartografika regionalne, cenne zabytki związane z dawną geografią, wiedzą o świecie czy własnej „małej” ojczyźnie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2010 r.
Organizatorzy: Zespół Historii Kartografii Instytutu Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Archiwum Państwowe w Szczecinie.

Szczegółowe informacje dotyczące trybu zgłaszania, terminów, kosztów i wymogów formalnych pod adresem:
dr Radosław Skrycki
Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Szczeciński
ul. Krakowska 71-79, 71-017 Szczecin
Radoslaw.Skrycki@univ.szczecin.pl

Radosław Skrycki


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS