wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-01-12| Geodezja, Mapy, Teledetekcja, Firma, Prawo

Komunikat Zarządu MGGP S.A.


Zarząd MGGP S.A. informuje, że 22 grudnia 2009 r. Spółka MGGP S.A. wystąpiła na drogę sądową przeciwko redaktorom naczelnym „Tygodnika konserwatywno-liberalnego Najwyższy Czas” i „Dziennika Gazeta Prawna” z pozwem o zobowiązanie do opublikowania sprostowania i odpowiedzi w sprawie artykułów, jakie ukazały się na łamach „Tygodnika konserwatywno-liberalnego Najwyższy Czas” i publikacji internetowej ”Dziennik.pl”. Spółka MGGP S.A. wezwała także redakcje obydwu czasopism do publikacji przeprosin oraz do zapłaty zadośćuczynienia.

Powyższe stanowi reakcję MGGP S.A. na publikację w dniu 10 października 2009 roku w Tygodniku „Najwyższy Czas” numer 41 (1012) oraz publikację w dniu 12 października 2009 roku na stronie internetowej portalu „Dziennik.pl” artykułu autorstwa Pana Leszka Szymowskiego, który przez fakt, iż zawiera informacje nieprawdziwe, nieścisłe i wprowadzające w błąd Czytelników narusza dobra osobiste MGGP S.A. W artykule zawarto informacje, które stanowią rażącą nieprawdę, w sposób bezprawny i bezzasadny przedstawiają MGGP S.A. w bardzo negatywnym świetle. Przykładem jest m.in. zarzut wobec MGGP S.A., że „400 milionów złotych kary, które Polska musi zapłacić Unii Europejskiej za idiotyczne niedopatrzenia przy sporządzaniu map lotniczych, to wynik zaniechania spółki MGGP…”. Tymczasem powody nałożenia przez UE kary, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyjaśnia w komunikacie na swojej stronie internetowej. MGGP S.A. stanowczo zaprzecza jakoby winna była nałożeniu przedmiotowych kar, a ponadto przytacza słowa z otrzymanego od ARiMR pisma, w którym ARiMR wyraźnie pisze, że „Realizowane przez firmę (MGGP – dopisek własny) prace (samodzielnie lub w ramach konsorcjum) zostały wykonane z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami i instrukcjami technicznymi oraz warunkami technicznymi realizacji zamówienia”. MGGP S.A. ponadto na wykonane dla ARiMR prace posiada referencje poświadczające rzetelność i prawidłowość ich wykonania.

Zawarte w artykułach twierdzenia podważają wiarygodność i kompetencje Spółki, jej Zarządu i Pracowników.

Tym samym pragniemy jeszcze raz zapewnić wszystkich Kontrahentów, Partnerów, Pracowników, a także szerokie grono zainteresowanych, zaniepokojonych informacjami zawartymi w artykułach, że zarzuty stawiane MGGP S.A. nie są prawdziwe i nie znajdują uzasadnienia w rzeczywistości.
Nie mogąc pozwolić na naruszenie renomy i dobrego imienia MGGP S.A., swoich racji i praw będziemy dochodzić na drodze sądowej.

Zarząd MGGP S.A.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
No pewnie! Oczywiście wybiegliśmy za daleko w przyszłość. Poprawiliśmy. Dziękujemy Uważnemu.
odpowiedz zgłoś
Do Autora arząd MGGP S.A. informuje, że 22 grudnia 2010 r chyba błąd w dacie, albo dopiero wystąpi
odpowiedz zgłoś
Naiwniacy! ARiMR zwala całą winę na służby geodezyjne i nieaktualność EGiB (chyba słusznie)tylko czy w ARiMR to wszyscy tacy naiwniacy,żeby wierzyć w regułki z PG dot.EGiBewidencji gruntów i budynków (katastrze nieruchomości) - rozumie się przez to jednolity dla kraju, systematycznie aktualizowany zbiór informacji o gruntach, budynkach i lokalach, ich właścicielach .............
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS