wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-12-29| Geodezja, GIS, Mapy, Instytucje, Kataster

32 mln działek w Geoportalu.gov.pl


Administratorzy Geoportalu.gov.pl poinformowali o zakończeniu procesu aktualizacji warstwy „dane o charakterze katastralnym”.

Dotychczas warstwa ta obejmowała około 60% powierzchni Polski, obecnie jest to już 99%, co odpowiada 32 046 137 działkom zlokalizowanym w ponad 49 tys. obrębach ewidencyjnych. Pozostały 1% obejmuje m.in.: Warszawę, Trójmiasto, Kraków, Wrocław oraz GOP.

Dane o charakterze katastralnym dostępne są zarówno w przeglądarce Geoportalu, jak również za pośrednictwem usługi WMS http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_dzkat/wmservice.aspx

Źródło: Geoportal.gov.pl


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do 24601 Podpisuję się pod Twoją prośbą i pod życzeniami. Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
życzenia Prośba do administratorów Geoportalu: czy można uzyskać informacje o aktualności danych katastralnych? Można byłoby zawrzeć taką informację przy konkretnej działce (w GetFeatureInfo) lub chociażby w formie tabelki umieścić na stronie geoportal.gov.pl. Druga sprawa: na podstawie geometrii działek w łatwy sposób można wyznaczyć granice obrębów, a one mogłyby też być zamieszczone w geoportalu. Proszę o rozważenie powyższych próśb. pozdrawiam i życzę sukcesów (także z zamieszczeniem działek z największych polskich miast ;))
odpowiedz zgłoś
lol w pierwotnej wersji newsa nie było tej informacji.
 1 
odpowiedz zgłoś
Czytamy z zrozumieniem Pozostały 1% obejmuje m.in.: Warszawę, Trójmiasto, Kraków, Wrocław oraz GOP. Tak ten jeden procent to min Warszawa
odpowiedz zgłoś
1% Czy ten 1 % to Warszawa ?
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS