wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-06| GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Przetargi

GUGiK ogłasza przetargi na sprzęt i zdjęcia satelitarne dla Geoportalu 2Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił dwa przetargi nieograniczone na wykonanie: dwóch warstw nawigacyjnych obejmujących obszar Polski w ramach wzbogacenia bazy danych Geoportal.gov.pl oraz na rozbudowę macierzy i obudowy serwerów w ramach modernizacji infrastruktury Geoportalu.gov.pl. Oba zamówienia związane są z realizacją projektu Geoportal 2.

„Warstwa nawigacyjna” to w rozumieniu GUGiK mozaika zdjęć satelitarnych dla całego kraju. Pierwsza z nich ma być kompozycją RGB (barwy rzeczywiste), a druga – CIR (barwy fałszywe). Oba produkty muszą spełniać następujące warunki techniczne:
• rozdzielczość geometryczna: 20 m,
• rozdzielczość radiometryczna: 8 bitów na kanał,
• typ obrazu: wielospektralny,
• dokładność lokalizacyjna produktu (błąd średni): RMSE = 20 m (1 piksel),
• układ współrzędnych: PUWG 1992,
• format plików: GeoTIFF + world file,
• pokrycie chmurami: poniżej 5%,
• produkt ma być ciągły powierzchniowo, jednolity w sensie geometrycznym i radiometrycznym,
• wymagany jest brak znaczących różnic tonalnych i geometrycznych pomiędzy mozaikowanymi obszarami oraz brak błędów mozaikowania w postaci zniekształceń obiektów.
• obraz źródłowy: zdjęcie satelitarne z 2005 r. lub młodsze o rozdzielczości nie gorszej niż 10 metrów

W przetargu mogą uczestniczyć wykonawcy, którzy w ciągu ostatnich trzech lat wykonali ortofotomapy na podstawie zdjęć satelitarnych o wartości co najmniej 40 tys. złotych brutto i pikselu terenowym mniejszym bądź równym 20 metrów.
Oferty należy składać do 13 listopada br. Termin wykonania: 21 dni. Szacunkowa wartość zamówienia: poniżej 133 tys. euro. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Zamawiający nie wymaga wpłacenia wadium.

Przedmiotem drugiego zamówienia jest rozbudowa macierzy IBM N5300 model G20 i obudowy serwerów IBM Blade center. Oferty należy składać do 17 listopada br. Termin wykonania: 42 dni. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena. Zamawiający nie wymaga wpłacenia wadium.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Warto czytelnikom geoforum wyjaśnić po co w naszym pięknym geoportalu warstwa nawigacyjna... Obecnie wyświetla nam się mapka, po wyborze obszaru w pewnym momencie (skali) przechodzimy na orto. Warstwa nawigacyjna jest po to, abyś Szanowny Użytkowniku Geoportalu nie błądził kursorem po mapie, ale po porządnym zdjęciu satelitarnym. O rozdzielczości 20 metrów i w wariancie z bliską podczerwienią. Normalnie FULL WYPAS!!! A jak już wybierzesz obszar, warstwa nawigacyjna znika, a w jej miejsce pojawia się ortofotomapa lotnicza. Czyli? Warstwa nikomu właściwie nie bardzo potrzebna, za którą zapłaci Pani, Pan... Społeczeństwo. Czyli bezboleśnie. To ile za to KTOŚ weźmie. Ech, gdzie ten piękny Tomasz... Szkoda, że już nie pracuje. Jest pole do popisu ;-)

mały problem trochę przefiltrować, pociąć i jest inny produkt...

Tak, to temat pod Finskog, nie dość, że Ministerstwo Środowiska kupiło coś od nich za 400 000 euro pod uszyty przetarg, to ten sam materiał trafiłby i tak do Min. środowiska za darmo w ramach CORINE 2009. Ktoś tam zatem niezle to wygłówkowal...Więc jak już się ma gotowy produkt, to można go sprzedać nawet za trochę mniej niż 133 tys. euro. znajdą się chętni do podziału. Ciekawe, jak obejdą ograniczenia spotimage do wyświatlania w internecie ? Spotimage ma umowę z Google na wyłączność w internecie i poza tym, tego robić nie wolno. Ktoś czegoś nie dograł w swoim małym rozumku...

to kolejny temat dla finskog... szkoda tylko że po raz drugi prawdopodobnie wydane zostaną pieniądze podatników (przyp., że ten materiał juz kupiło Min Środowiska) na ten sam materiał. Poza tym to ostatnio widzę, ze GUGIK ma ambicję być polskim Ordynance Survey... oj daleka droga i mało prawdopodobna. Co do terminu wykonania to w przetargu wspomnianego Min. Środowiska bylo 7 dni, więc te 3 tygodnie to masa czasu jak na nagranie kilku dvd.

SCOR A SCOR jeszcze dycha??? Chyba to nie pod nich, ale jak ulal pod kogos... w 21 dni machnac ortofotomape calej PL? To nie wiem czy MGGGP da rade...

SCOR Jak ulal zamowienie pod SCOR, ciekawe czy wystartuja w przetargu?

6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS