wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-26| GNSS, Mapy, Firma, Software

Nawigacja Google za rok także dla Europy


Dwutygodnik Forbes donosi, że bezpłatna nawigacja samochodowa Google Maps Navigation, która na razie dostępna jest wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych, wkrótce będzie wprowadzona także na rynek europejski. Według gazety stanie się to najprawdopodobniej już w pierwszym lub drugim kwartale 2010 roku.

Nieoficjalnie wiadomo także, kto dostarczy Google’owi danych o europejskiej sieci drogowej. Według Forbesa jest to holenderska firma Automotive Navigation Data (AND). W sprawozdaniu finansowym za 2008 rok napisała ona, że dzięki kontraktowi z „jedną z amerykańskich firm” w roku 2009 jej przychody wzrosną trzykrotnie, a zyski – pięciokrotnie. AND posiada już szczegółowe mapy m.in. dla Holandii, Belgii, Luksemburga, Szwajcarii, Austrii, Danii, Portugalii i Hiszpanii. Z jej danych już teraz korzystają serwisy Bing i Google Maps.

Oficjalnie Google nie potwierdza doniesień Forbesa, choć jest to typowa polityka tej korporacji. Jeszcze miesiąc temu firma nie chciała komentować pogłosek o własnej nawigacji samochodowej, którą wprowadzono raptem tydzień później. Wiadomość mocno przestraszyła jednak wielu europejskich producentów map dla telefonów komórkowych: CloudMade, AndNav, Nav4all czy RMaps. W wypowiedzi dla Forbesa część z nich zapowiada zmianę strategii biznesowej, a nawet rozważa zamknięcie działalności.

Źródło: Forbes, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS