wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-11-17| GIS, Firma, Prawo, Instytucje

Szwajcaria: Google w sądzie za Street View


Szef szwajcarskiego urzędu ds. ochrony danych osobowych (odpowiednik polskiego GIODO), Hanspeter Thuer, oskarżył spółkę Google o naruszenie prawa w jej serwisie Street View.

Hanspeter Thuer stwierdził, że w popularnym serwisie Street View wiele twarzy i tablicy rejestracyjnych samochodów jest rozpoznawalnych. Ponadto udostępnione zdjęcia przedstawiają okolice szkół, szpitali i więzień, gdzie prywatność powinna być szczególnie chroniona. Już w sierpniu rzecznik skierował do Google ostrzeżenie i prośbę o wprowadzenie odpowiednich zmian w serwisie Street View. Ponieważ do tej pory nie zastosowano się do prawa szwajcarskiego, Hanspeter Thuer wystapił do sądu o całkowitą likwidację usługi Street View w Szwajcarii.

Źródło: BBC News


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt