wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-12| Geodezja, GIS, Mapy, Imprezy

Dzień GIS w Centrum Badań Kosmicznych PAN
Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk po raz pierwszy organizuje GIS Day. Wydarzenie to zaplanowano na 17 listopada w siedzibie CBK przy ulicy Bartyckiej 18a w Warszawie w godz. 9-14.

Będzie ono poświęcone zarówno wykorzystaniu GIS, jak też teledetekcji i fotogrametrii. Wykłady pozwolą na zapoznanie się z nowymi trendami w technologiach oraz rozwiązaniami oferowanymi przez producentów oprogramowania.

W programie spotkania zaplanowana jest prezentacja Ahmeda Belaidi, przedstawiciela ITT VIS z Francji, pod tytułem „ENVI: the Image Processing Solution for End to End Extraction of Information and Decision-Making”. Opracowanie i przykłady zastosowań mapy gęstości zaludnienia Krakowa będą tematem wystąpienia dr. inż. Wojciecha Drzewieckiego z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Oprogramowanie Dephos jako narzędzie do pozyskiwania danych dla GIS zaprezentuje krakowska firma Dephos. Z kolei warszawska firma Imagis przedstawi oprogramowanie MapInfo Professional. Natomiast Klaudia Bielińska – przedstawicielka grupy GMES CBK PAN – opowie o narzędziach GIS i danych teledetekcyjnych w projektach GMES.

W przerwach pomiędzy prezentacjami będzie można obejrzeć stację fotogrametryczną firmy Dephos, zapoznać się z działalnością CBK PAN, a także z projektami realizowanymi w ramach GMES oraz projektem PROTEUS. Dzień GIS zakończy konkurs wiedzy z zakresu GIS, teledetekcji, geodezji, kartografii oraz fotogrametrii, w którym sponsorem nagród jest firma ESRI Polska.

Szczegółowy program

Źródło: CBK PAN


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS