wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-27| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Software

Google Maps w ładniejszej szacie, a niedługo może dla GPS


Pod koniec ubiegłego tygodnia opublikowano poprawioną graficznie wersję serwisu Google Maps. Z kolei dwutygodnik Forbes poinformował, że Google szykuje się do szturmu na rynek map dla nawigacji samochodowej. Przypuszcza się, że konkurencja ma być znokautowana przede wszystkim bezpłatnymi danymi.

Co ciekawe, rzeczniczka prasowa korporacji twierdzi, że otrzymują oni sporo sygnałów dotyczących zapotrzebowania na tego typu usługi. Z drugiej strony nie chce komentować doniesień Forbesa. Chętniej o całej sprawie wypowiada się konkurencja, której przedstawiciele twierdzą, że Google już od kilku lat systematycznie inwestuje w darmowe kartograficzne usługi, tak więc wybór rynku nawigacji GPS wydaje się być konsekwencją realizacji tej polityki. O ambitnych planach korporacji ma świadczyć fakt, że firma już od kilku lat systematycznie gromadzi własne dane przestrzenne, a od kilku miesięcy – także informacje o natężeniu ruchu drogowego zbierane anonimowo przez użytkowników Google Maps.

Tymczasem kartograficzny serwis Googla przeszedł lekki lifting graficzny. Zmieniono m.in. odcienie niektórych barw oraz sposoby wyświetlania nazw. Wzbogacono także warstwę dróg, a dla niektórych regionów Stanów Zjednoczonych dodano nawet granice działek ewidencyjnych.

Źródło: Google, Forbes


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt