wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-08| GIS, Mapy, Firma

Google robi własne mapy i wjeżdża do Pragi


Korzystający z Google Maps internauci donoszą, że z map Stanów Zjednoczonych systematycznie znikają dominujące dotychczas dane Tele Atlasu. Zamiast nich Google proponuje mapy pod własną marką. Inne nowości kartograficzne związane z tą korporacją to m.in.: Street View dla Pragi oraz system raportowania błędów na mapach.

Jak można przeczytać na blogach o tematyce kartograficznej, na rynku amerykańskim jest właściwie tylko dwóch liczących się dostawców danych o krajowej sieci drogowej – Navteq (należący do Nokii) oraz Tele Atlas (należący do TomToma). Rezygnacja Google’a z usług tej ostatniej firmy (co potwierdził z resztą sam jej rzecznik) i wejście na rynek z własnymi mapami oznacza spory wstrząs na amerykańskim rynku geoinformacyjnym. Jak informuje Google na swoim oficjalnym blogu, nowe dane kartograficzne pozyskano głównie na bazie projektu StreetView, a także zdjęć satelitarnych i lotniczych oraz danych USGS.

Opublikowanie własnych map jest najprawdopodobniej głównym powodem wprowadzenia nowej usługi raportowania błędów. Każdy użytkownik Google Maps, gdy zauważy błędne lub nieaktualne dane, może od teraz w szybki sposób poinformować o tym fakcie administratorów serwisu. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na mapę i przejść do opcji „Zgłoś problem”. Mechanizm ten nie funkcjonuje jednak jeszcze dla obszaru Polski.

Kolejna nowość Google to dane StreetView dla Pragi oraz siedmiu okolicznych miejscowości, a także dla największych miast kanadyjskich: Calgary, Vancouver, Quebec, Ottawa, Toronto, Montreal i Halifax.

Źródło: Google, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt