wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-10-27| GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje

Ruszył niemiecki geoportal nt. jakości powietrza


Niemiecki Federalny Instytut Środowiska (UBA) uruchomił nowy tematyczny geoportal prezentujący dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza różnymi substancjami – ozonem, dwutlenkiem azotu oraz pyłem.

Bezpłatny serwis udostępnia dane z lat 2000-2008. Oprócz daty, typu zanieczyszczenia i warstwy podkładowej (tj. miasta, rzeki itp.), użytkownik może wybrać także sposób ujęcia danych. Dla ozonu może być to np. wartość średniego stężenia lub liczba dni w roku, gdy przekroczona była norma jego zawartości w powietrzu. Według danych UBA jakość powietrza w Niemczech bardzo wyraźnie poprawiała się w latach 1990-2000. W okresie objętym badaniami, które opublikowano na geoportalu, poziom zanieczyszczenia utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie.

W Polsce monitoring jakości powietrza koordynuje Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska. Wyniki pomiarów prezentowane są jednak oddzielnie dla każdego województwa, często w formie wykresów lub tabeli.

Źródło: UBA, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt