Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-10-08| Instytucje

GUGiK będzie współpracować ze Strażą GranicznąGłówny geodeta kraju Jolanta Orlińska podpisała dzisiaj (8 października) porozumienie z komendantem głównym Straży Granicznej ppłk. Leszkiem Elasem w sprawie współdziałania przy realizacji zadań związanych z przebiegiem granic państwowych.

Porozumienie ma zapewnić sprawne wykonywanie zadań związanych z prowadzeniem przez głównego geodetę kraju Państwowego Rejestru Granic oraz sporządzanie i aktualizację przez Straż Graniczną dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w zakresie przebiegu granic państwowych. Umowa dotyczy ponadto:
• wymiany informacji,
• wzajemnego udostępnianie materiałów i danych geodezyjnych i kartograficznych związanych z przebiegiem granicy państwowej,
• uzgadniania warunków technicznych dotyczących pomiarów granicy państwowej,
• uczestnictwa przedstawicieli głównego geodety kraju – w miarę możliwości i potrzeb – w pracach delegacji polskich dwustronnych komisji granicznych.

Źródło: GUGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS