wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2009-10-07| GNSS, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Instytucje

Chiński Compass w 2012 roku?


Jak podaje Inside GNSS, 12 aparatów chińskiego systemu nawigacji satelitarnej Compass (Beidou-2) ma pracować na orbicie w 2012 roku. Chińczycy twierdzą również, że mają zapewnione fundusze na wystrzelenie aparatów i funkcjonowanie konstelacji do 2020 roku.

System dwunastu satelitów, który ma pokryć obszar Chin oraz terytoria przyległe, będzie obejmować 5 aparatów na orbicie geostacjonarnej, 3 na orbicie geosynchronicznej oraz 4 na orbicie średniej wysokości. Natomiast w przyszłości liczba aparatów ma się zwiększyć do około trzydziestu.

Do systemu Compass wykorzystane zostaną dwa testowe satelity z orbity geostacjonarnej, które zostały wystrzelone w ramach testowego systemu Beidou-1. Jednak wystrzelenie kolejnych dziesięciu satelitów było już kilkakrotnie opóźniane. Ponadto w wyniku analizy funkcjonowania obecnie krążących dwóch satelitów z konstelacji Compass przeprowadzonej przez chińskich naukowców, okazało się, że przesyłane przez nie dane nie są zadowalające i o wiele gorszej jakości niż dane np. z satelity GIOVE-A z konstelacji Galileo.

Źródło: Inside GNSS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oczywiście Obejmować, pokrywać a nie obrazować. Przepraszamy.

tłumaczenie Oj ktoś tłumaczył i nie zastanowił się nad znaczeniem słów. System dwunastu satelitów, które mają obrazować obszar Chin oraz terytoria przyległe... - brzmi jakby to miałby być system służący do zobrazowań Ziemi a nie do nawigacji. W artykule z Inside brzmi to ciut inaczej (The regional system will cover China and adjacent areas with 12 space vehicles (SVs): 5 in geostationary orbits (GEOs), 3 inclined geosynchronous orbit (IGSO) spacecraft, and four in middle earth orbit (MEO). Chyba lepsza autoryzacja przydałaby się.

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt