wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-04-14| GNSS, Sprzęt, Instytucje

Kolejny chiński satelita nawigacyjny wkrótce w kosmosie


Chiny planują na 15 kwietnia umieszczenie na orbicie drugiego satelity nawigacyjnego systemu Compass.

Do 2010 roku w kosmosie znajdzie się 10 takich aparatów. Pierwszy Compass został wystrzelony w kwietniu 2007 roku i dołączył do geostacjonarnych satelitów Beidou.

System Compass będzie czwartym światowym systemem nawigacji satelitarnej po amerykańskim GPS, rosyjskim GLONASS i budowanym europejskim Galileo. Pierwsza generacja chińskich satelitów nosi nazwę Beidou. Pierwszy z nich został umieszczony na orbicie geostacjonarnej w październiku 2000 roku.
Do tej pory Chiny wysłały w kosmos pięć aparatów nawigacyjnych. Piątym był satelita drugiej generacji (nazwa Compass). Obecnie chiński system umożliwia prowadzenie regionalnego serwisu pozycyjnego ograniczonego do powierzchni tego kraju.

Źródło: Xinhua, Inside GNSS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt