wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mobilne skanowanie na Motławie
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-24| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Imprezy

Premiera Leica Viva na Intergeo


Podczas Targów Intergeo 2009 w Karlsruhe (Niemcy) firma Leica Geosystems zaprezentowała nową rodzinę produktów pod nazwą Leica Viva. Na ten modułowy zintegrowany system składają się: odbiorniki GNSS, tachimetry elektroniczne, rejestratory i oprogramowanie.

W Karlsruhe światową premierę miały więc odbiorniki GNSS: Leica GS10 i GS15, które mogą wykonać każde zadanie pomiarowe, włącznie z obsługą budownictwa czy pełnieniem funkcji stacji bazowej. Każdy z nich może być zamontowany zarówno na tyczce, jak i w plecaku czy na dachu samochodu. Z kolei w tachimetrach Viva TPS zamontowano najlepszy w swej klasie dalmierz PinPoint EDM oraz zastosowano opatentowane rozwiązanie PowerSearch do szybkiego odszukiwania pryzmatu.

W systemie znalazły się rozwiązania: SmartPole i SmartStation (odbiornik GNSS plus tachimetr), które pozwalają na wykonywanie mniejszej liczby czynności na stanowisku pomiarowym dla zorientowania instrumentu lub realizację pomiaru tam, gdzie brakuje tradycyjnej osnowy. System uzupełniają nowe kontrolery SC10 i CS15 wyposażone w zintegrowaną antenę, które można wykorzystywać zarówno do pomiarów w technologii GNSS, jak i w pracy np. ze stacją zmotoryzowaną. Ich uzupełnieniem jest oprogramowanie SmartWorx.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt