wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-09-24| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Imprezy

Premiera Leica Viva na Intergeo


Podczas Targów Intergeo 2009 w Karlsruhe (Niemcy) firma Leica Geosystems zaprezentowała nową rodzinę produktów pod nazwą Leica Viva. Na ten modułowy zintegrowany system składają się: odbiorniki GNSS, tachimetry elektroniczne, rejestratory i oprogramowanie.

W Karlsruhe światową premierę miały więc odbiorniki GNSS: Leica GS10 i GS15, które mogą wykonać każde zadanie pomiarowe, włącznie z obsługą budownictwa czy pełnieniem funkcji stacji bazowej. Każdy z nich może być zamontowany zarówno na tyczce, jak i w plecaku czy na dachu samochodu. Z kolei w tachimetrach Viva TPS zamontowano najlepszy w swej klasie dalmierz PinPoint EDM oraz zastosowano opatentowane rozwiązanie PowerSearch do szybkiego odszukiwania pryzmatu.

W systemie znalazły się rozwiązania: SmartPole i SmartStation (odbiornik GNSS plus tachimetr), które pozwalają na wykonywanie mniejszej liczby czynności na stanowisku pomiarowym dla zorientowania instrumentu lub realizację pomiaru tam, gdzie brakuje tradycyjnej osnowy. System uzupełniają nowe kontrolery SC10 i CS15 wyposażone w zintegrowaną antenę, które można wykorzystywać zarówno do pomiarów w technologii GNSS, jak i w pracy np. ze stacją zmotoryzowaną. Ich uzupełnieniem jest oprogramowanie SmartWorx.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS