wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-09-15| GIS, Mapy, Teledetekcja

Wirtualny globus coraz prawdziwszyNaukowcy z Instytutu Technologii w Georgii prowadzą prace nad integracją obrazów wiedeo z aplikacją 3D Google Earth. Program ma przetwarzać sceny z kamer ulicznych oraz innych form mediów wizualnych, adaptując je do środowiska wirtualnego globusa, gdzie będą wyświetlane jako modele 3D.

Celem jest zmiana statycznego charakteru aplikacji i wzbogacenie jej o prezentacje różnego rodzaju zjawisk dynamicznych, jak: przebieg pogody, ruch uliczny czy wydarzenia sportowe w czasie rzeczywistym.
Przedsięwzięcie jest jeszcze w fazie projektu, jednak wskazuje kierunek rozwoju modelowania rzeczywistości. Dotychczasowe zaawansowanie prac przedstawia film:

.

Technologia bazująca na syntezie obrazów wideo z grafiką komputerową jest znana pod nazwą rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality).

Źródło: GoogleEarthBlog


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt