Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-06-18| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Ludzie

CADscript, MAPscript, GEF-RIS AG: kolejne przejęcia Bentleya


Firma Bentley Systems poinformowała o przejęciu od australijskiej Corporate Montage Pty Ltd (Perth) oprogramowania CADscript i MAPscript.

MAPscript służy do dystrybucji i druku wysokiej jakości: map, dokumentacji inżynierskiej, rysunków CAD itp. CADsrcipt jest z kolei oprogramowaniem typu WYSIWYG i rozszerzeniem do MicroStation Bentleya wykorzystywanym do druku rysunków CAD-owskich.
Wśród użytkowników tego oprogramowania na całym świecie znajdują się m.in. narodowe agencje kartograficzne z Wlk. Brytanii, Australii i Hong Kongu, stanowe departamenty transportu w USA, administracja lokalna, instytucje wojskowe i firmy geodezyjne. CADscript wykorzystywany jest przez ponad 2 tys. firm i instytucji w 35 krajach.

W Europie kolejnym nabytkiem Bentleya została niemiecka firma GEF-RIS AG z Leimen zajmująca się dostawą rozwiązań GIS dla firm sieciowych. Jej klientami są m.in. koncern E.ON, Drewa Dresden, Wien Energie, EVM Koblenz.

jp


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS