Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-12| GNSS, Geodezja, Mapy, Sprzęt, Edukacja, Instytucje

Centrum Geomatyki Stosowanej WAT ponownie mierzy Most SiekierkowskiZ inicjatywy Centrum Geomatyki Stosowanej (CGS) Wojskowej Akademii Technicznej 17 sierpnia 2009 w godzinach 8:00-21:00 zostanie przeprowadzona seria pomiarów testowych konstrukcji Mostu Siekierkowskiego w Warszawie. Badania są kontynuacją prac prowadzonych przez CGS WAT. Celem projektu jest weryfikacja najnowszych technologii pomiarowych wykorzystywanych w badaniu stanu konstrukcji budowlanych.

Do projektu zainicjowanego przez CGS WAT zostały zaproszone instytuty naukowe zajmujące się badaniami konstrukcji mostowych oraz firmy komercyjne:
• Instytut Badawczy Dróg i Mostów,
• Zarząd Dróg i Mostów w Warszawie,
• Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie,
• Leica Geosystems Polska,
• Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne,
• National Instruments Polska.

W projekcie oprócz tradycyjnych metod geodezyjnych (niwelacja, tachimetria) zostaną wykorzystane m.in.:
• wysokoczęstotliwościowe odbiorniki GNSS
• przyspieszeniomierze,
• czujniki przemieszczenia,
• precyzyjny tachimetr robotyczny Leica TM 30,
• naziemny radar interferometryczny IBIS.

Efektem prac badawczych ma być weryfikacja rożnego typu technologii pomiarowych. Ponadto, zgodnie z kierunkiem prowadzonych przez CGS prac badawczych, planowane jest opracowanie efektywnych metod pozyskiwania, analizy i interpretacji wyników pomiarów na potrzeby monitorowania stanu konstrukcji budowlanych oraz łączenia różnych technologii pomiarowych.

Kierownikiem naukowym projektu jest dr hab. inż. Mariusz Figurski, prof. WAT, a kierownictwem logistycznym zajmuje się mgr inż. Maciej Wrona.

Mariusz Figurski


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS