Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-07| GNSS, Edukacja, Instytucje

Nowa kuźnia innowacji ESA w Bawarii


Europejska (ESA) i Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR) oraz władze Bawarii i zarząd banku Kreissparkasse Munchen Starnberg otworzyli 3 sierpnia w Oberpfaffenhofen czwarte Centrum Inkubacji Przedsiębiorczości (ESA Business Incubation Centre).

W ośrodku tym w ciągu 4 lat eksperci z ESA i DLR mają przekazywać tajniki technologii kosmicznych około 40 firmom, które właśnie rozpoczynają swoją działalność. Uczestnicy programu mogą liczyć nie tylko na wsparcie merytoryczne, lecz również finansowe. Centra Inkubacji Przedsiębiorczości przeznaczone są głównie dla absolwentów uczelni technicznych, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Ośrodek w Oberpfaffenhofen dołączył do trzech innych inkubatorów: w Noordwijk (Holandia), Frascati (Włochy) i Darmstadt (Niemcy). Jak dotąd, za ich pośrednictwem dofinansowano 65 projektów na sumę 4,1 mln euro. Sukcesem okazał się m.in. pomysł na wykorzystanie nawigacji satelitarnej do monitorowania fali powodziowej oraz koncepcja gry komputerowej umożliwiającej ściganie się „na żywo” z zawodnikami Formuły 1 za pośrednictwem własnego komputera.

Źródło: ESA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS