Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-08-06| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Ludzie, Instytucje

Zeskanowano Jaskinię Niedźwiedzią


Naukowcy i studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej wyposażeni w dwa skanery laserowe zeskanowali fragmenty Jaskini Niedźwiedziej położonej w Masywie Śnieżnika w Sudetach.

W pracach uczestniczyli pracownicy Laboratorium Skanowania i Modelowania 3D PWr, Instytutu Geodezji i Geoinformatyki UP oraz członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyki na UP. Za pomocą skanerów laserowych zbadano niektóre korytarze i fragmenty Jaskini, m.in. elewację zewnętrzną pawilonu wejściowego, wyjście z jaskini, sztolnię wyjściową, Korytarz Wodny do Sali Pałacowej, Korytarz Człowieka Pierwotnego oraz Korytarz Stalaktytowy do Sali Pałacowej. Prace były o tyle utrudnione, że korytarze te (o łącznej długości przekraczającej dwa i pół kilometra) położone są na trzech poziomach połączonych jedynie tzw. kominami. Obecnie trwają prace nad budową modelu 3D Jaskini Niedźwiedziej.

Źródło: SKN Geoinformatyki


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS