Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-31| GIS, Firma, Software

Roczny raport Bentley Systems Inc.


Korporacja Bentley Systems Inc. opublikowała raport ze swojej działalności biznesowej w 2008 r. Wynika z niego, że mimo światowego kryzysu firma generuje coraz większe dochody i wprowadza na rynek coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Do najważniejszych zeszłorocznych osiągnięć firmy zaliczono:
• wprowadzenie na rynek pakietu ponad 150 aplikacji w wersji V8i,
• podpisanie porozumienia z Autodesk dotyczącego interoperacyjności oprogramowania obu firm,
• uruchomienie portalu społecznościowego Be Communities,
• utrzymanie pozycji lidera wśród producentów oprogramowania dla inżynierów poprzez rozszerzenie oferty o produkty dla: gospodarki wodnej, transportu, projektowania wysokich budowli, symulacji konstrukcji oraz modelowania strukturalnego.

W 2008 roku firma osiągnęła przychody w wysokości ponad 500 mln dolarów , z czego 42% pochodziło z rynku północnoamerykańskiego. Oznacza to, że od 2000 r. wpływy Benleya rosną w średnim tempie 12% rocznie. Podobnie jak w poprzednich latach, w 2008 roku firma przeznaczyła 20% dochodów (około 90 mln dolarów) na prace rozwojowe i badawcze. Bentley Systems Inc. zatrudnia obecnie 2,7 tys. pracowników. W tym roku korporacja będzie obchodziła swoje 25-lecie.

Przychody Bentley Systems Inc. w latach 1995-2008

Źródło: Bentley Systems Inc.


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS