Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-23| GNSS, GIS, Mapy, Software

Warszawa: nawigacja GPS dla komunikacji miejskiej


Amatorski serwis miłośników warszawskiej komunikacji miejskiej Autobuser.pl udostępnił nową aplikację dla telefonów komórkowych przeznaczoną do przeglądania rozkładów jazdy oraz interaktywnego wyszukiwania połączeń, także przy użyciu nawigacji GPS i interaktywnych map.

Na razie program działa w wersji testowej tylko na platformie Android, jednak w najbliższej przyszłości jego autorzy chcą opracować wersję dla coraz popularniejszych iPhonów i Smartphonów. Aplikacja działa na bazie interfejsu Google Maps API i umożliwia m.in.: wyszukiwanie najszybszych połączeń między aktualną pozycją użytkownika a zadanym adresem, wyświetlanie lokalizacji przystanków i poszczególnych rozkładów jazdy oraz generowanie najszybszej drogi dojścia na przystanek. W przyszłości program ma oferować informacje o komunikacji miejskiej także z innych miast.

Internetowy serwis mapowy dla warszawskiej komunikacji miejskiej Autobuser.pl został udostępniony w sierpniu zeszłego roku i – jak dotąd – jest jedyną tego typu witryną dla mieszkańców stolicy. Oficjalna strona Zarządu Transportu Miejskiego oferuje wyłącznie mapy statyczne.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS