Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-22| GNSS, Sprzęt

SPOT GPS Messenger nie tylko w sytuacjach awaryjnych


Firma SPOT LLC wypuściła na rynek nowy komunikator Satellite GPS Messenger przeznaczony nie tylko do powiadamiania służb ratunkowych, lecz także śledzenia postępów podróży i regularnego wysyłania meldunków.

Komunikaty o aktualnej pozycji, wraz z zaprogramowaną wcześniej wiadomością, przesyłane są za pośrednictwem systemu Globalstar. Podstawowym przeznaczeniem urządzenia jest wzywanie służb ratunkowych. W takim przypadku sygnał SOS wysyłany jest automatycznie co 5 minut do centrum alarmowego GEOS w Houston, skąd następnie przekazywany jest do odpowiednich służb ratunkowych, włączając w to służby europejskie dyżurujące pod numerem 112.

Komunikator SPOT może być także wykorzystywany do regularnego zapisywania swojej aktualnej pozycji na chronionym hasłem koncie SPOT (funkcja SPOTcasting). Podobnie działa opcja SPOTchecking, która udostępnia dane o aktualnej i archiwalnej pozycji urządzenia wybranej grupie użytkowników. Wysyłane w ten sposób komunikaty mogą być przeglądane za pośrednictwem Google Maps.

Urządzenie waży 147 gram i kosztuje około 150 dolarów (plus roczny abonament w wysokości 100 dolarów).

Źródło: SPOT LLC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS