Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-17| GNSS, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software

RouteBuddy wkracza na rynek europejski


Amerykańska firma RouteBuddy zajmująca się oprogramowaniem nawigacyjnym i produkcją map cyfrowych, przygotowała na sezon letni kilka nowych produktów. Zaczyna również rozszerzać swoją działalność w Europie.

Firma, która dotychczas działała na rynku amerykańskim, udostępniła ostatnio cyfrowe mapy większości dróg Europy (wcześniej dostępne były jedynie dla niektórych regionów) do zastosowania w urządzeniach nawigacyjnych.

Ponadto wypuszczono na rynek RouteBuddy Atlas, który zawiera cyfrowe mapy topograficzne w skali 1:24 000 dla całego obszaru Stanów Zjednoczonych. Są one przeznaczone głównie do zainstalowania w coraz bardziej popularnych Iphonach firmy Apple. Dzięki kompresji plików możliwe jest załadowanie wielu map przy zachowaniu ich dobrej jakości.

Kolejnym nowym produktem jest udostępniony kilka dni temu RouteBuddy 2.5 – nowa wersja oprogramowania GIS przeznaczona dla systemu operacyjnego Mac OS X. RouteBuddy 2.5 służy do pracy z rastrowymi mapami topograficznymi w urządzeniach nawigacyjnych. Oprogramowanie jest kompatybilne z Google Earth (można ściągnąć mapy z tego serwisu i obrabiać je w RouteBuddy). Możliwe jest również wgrywanie własnych map.

Źródło: RouteBuddy


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS