Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2009-07-16 | GNSS, Geodezja, Mapy, Firma, Przetargi

Rusza nadzór geodezyjny na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie



Przedstawiciele spółek Narodowe Centrum Sportu oraz Czerski Trade Polska podpisali dziś (16 lipca) umowę na pełnienie kontroli działalności służby geodezyjnej generalnego wykonawcy Stadionu Narodowego w Warszawie.

NCS reprezentowali prezes Rafał Kapler (na fot. w środku) oraz członek zarządu Janusz Kubicki (na fot. z lewej), a spółkę Czerski – prezes zarządu Zbigniew Czerski. Umowa opiewa na kwotę 255 150 zł brutto i wraz z załącznikami liczy blisko 300 stron. W spotkaniu uczestniczyli również m.in. reprezentujący NCS wiceprezes zarządu, a zarazem dyrektor Pionu Zarządzania Projektem Robert Wojtaś oraz główny inspektor nadzoru Zbigniew Pląskowski, a także reprezentujący firmę Czerski dyrektor Działu Usług Geodezyjnych Andrzej Konopka.

Robert Wojtaś, który pełnił też funkcję przewodniczącego komisji przetargowej, powiedział: – Państwa praca jest bardzo ważna. Wartość kontraktu nie jest duża, ale odpowiedzialność ogromna. To państwo będą potwierdzali, że kluczowe elementy konstrukcyjne są właściwie wymierzone, zbudowane i czy rzeczywiście odbiór przez firmę obsługującą wykonawcę był prawidłowy. Z tego względu jest to bardzo prestiżowy kontrakt i my go tak traktujemy – dodał.

Przypomnijmy, że generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum składające się z 5 firm: Alpine Bau Deutschland AG NL z Berlina (Niemcy), Alpine Bau GmbH z Wals k. Salzburga (Austria); Alpine Construction Polska Sp. z o.o. z Krakowa; Hydrobudowa Polska S.A. oraz PBG SA (obie z Wysogotowa).

W ramach realizacji zamówienia spółka Czerski Trade Polska zobowiązana jest do sprawdzania i weryfikacji metodologii przyjętej przez generalnego wykonawcę oraz wszelkich aspektów pomiarów terenu, wytyczania obiektów budowlanych, weryfikacji geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, a także pomocy inspektorom nadzoru w sprawdzeniu dodatkowych elementów, takich jak osiadania, przemieszczenia czy zmiany projektowe.
Sprawdzaniu podlegać będą w szczególności: wszystkie wznoszone budowle, a zwłaszcza nasypy, fundamenty, konstrukcje żelbetowe i stalowe korpusu stadionu, sieci uzbrojenia terenu itp.; konstrukcje stalowe elewacji i dachu. Do obowiązków wykonawcy zamówienia należeć będzie również wytyczanie tych obiektów budowlanych (np. uzbrojenia terenu), których wytycznie leży w gestii inwestora (zamawiającego).
Zakłada się, że sprawdzaniu podlegać będzie 7000 punktów pomiarowych.
Weryfikacji podlega też dokumentacja sprzętu używanego przez wykonawcę. Nadzór geodezyjny wyda opinię, czy stosowany przez wykonawcę sprzęt geodezyjny jest kompletny i wystarczający do potrzeb projektu, a zaprogramowane sprawdzenia i kalibracje – aktualne.

Zamawiający wymaga, aby zamówienie było realizowane sukcesywnie w miarę potrzeb oraz w sposób, który nie będzie opóźniał prowadzenia budowy stadionu. Rozpoczęcie realizacji przedmiotu umowy ustalono na dzień podpisania umowy, a zakończenia – na 31 marca 2011 r.

AW


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Szkoda że autor artykułu nie napisał że kwota za którą będzie wykonywany nadzór jest o 20% niższa od założonej wcześniej na ten cel. Zakładając teraz że budowa będzie trwała 2 lata (ok. 576dni roboczych) przy 6cio dniowym cyklu pracy daje to dniówkę 443zł (brutto!!!). Od tego należy odliczyć wszelkie koszty i pensje minimum 5 pracowników. Panowie, jak Wy to robicie że Wam się to opłaca????? Sprowadzacie geodezje do rynsztoku, tak w skrócie.
  
 1 
GPS South Ja też słyszałem bardzo dobre opinie o odbiornikach GPS South oferowanych przez Czerskiego, w tym od dużej firmy z którą czasem współpracuję, więc Głosie prawdziwy, spokojnie, nie martw się, dadzą radę..., sam też myślę o jego zakupie.
  
??? Mamy w firmie odbiorniki GPS South S-82 i Leica 1200. Chciałbym nadmienić, że żałuję że kupiłem Leicę. Droższa, cięższa i gorzej działa w trudnym terenie. Co do osiąganych dokładności pomiaru, South w niczym nie ustępuje, a jeżeli chodzi o czas inicjalizacji Leicę znacznie przewyższa.
  
South South i inna chińszczyzna będzie sprawdzał Leica, Trimble i inne?
  



zobacz też:

Firma CZERSKI Trade Polska wygrała przetarg na nadzór geodezyjny Stadionu Narodowego

Po oddaleniu dwóch protestów Narodowe Centrum Sportu (NCS)...


wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
pierścienie Saturna składają się głównie z lodu?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Georg Bauer (Georgius Agricola) (1494-1555)

Georg  Bauer (Georgius Agricola)  (1494-1555)
Niemiecki górnik, mineralog, lekarz, humanista, zwany ojcem mineralogii. Urodził się 24 marca 1494 roku w Glauchau nad Muldą (Saksonia) w rodzinie sukiennika. Uczęszczał do szkółki wiejskiej, a następnie szkoły łacińskiej. Studia...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1934
Robert H. Goddard (1882-1945), amerykański fizyk, zastosował żyroskop do kontrolowania lotu rakiety własnej konstrukcji.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2