|2009-06-26|
Przetargi
Firma CZERSKI Trade Polska wygrała przetarg na nadzór geodezyjny Stadionu Narodowego
Po oddaleniu dwóch protestów Narodowe Centrum Sportu (NCS) ogłosiło, że zwycięzcą przetargu nieograniczonego na nadzór geodezyjny budowy Stadionu Narodowego w Warszawie o wartości poniżej 206 tys. euro jest firma CZERSKI Trade Polska Sp. z o.o.
Jedynym kryterium w przetargu była cena. Firma CZERSKI otrzymała w postępowaniu 100 pkt za ofertę o wartości 255 tys. zł brutto. Druga w kolejności oferta zgłoszona została przez DWG Witold Domaradzki i otrzymała 64,61 pkt. W przetargu uczestniczyły także firmy: Przedsiębiorstwo Usługowe Geodezyjno-Projektowe „GEO – ŻUK” z Warszawy (57,4 pkt), Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A. (54,32 pkt) oraz „GEOPROJEKT” Sp. z o.o. (28,45 pkt).
Zarówno Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne, jak i spółka DWG Witold Domaradzki oprotestowały wcześniejsze wyniki przetargu. Podstawowym zarzutem był brak posiadania przez firmę CZERSKI określonego w SIWZ doświadczenia przy realizacji podobnych inwestycji (tj. zrealizowania w okresie ostatnich trzech lat zamówienia dotyczącego obsługi geodezyjnej budowy budynku o powierzchni całkowitej co najmniej 100 tys. m kw.). Zarówno WPG, jak i DWG utrzymują, że wykazany przez firmę CZERSKI obiekt budowlany (czyli… pale wbite w Stadion Dziesięciolecia) nie jest budynkiem w myśl ustawy Prawo budowlane. Jednak w ocenie zamawiającego sformułowany w proteście zarzut nie zasługuje na uwzględnienie, ponieważ „wykonawca bezsprzecznie wykazał spełnienie warunku udziału w przedmiotowym przetargu”.
WPG S.A. zarzuciło również, że NCS nie oceniło w postępowaniu doświadczenia wykonawców, a to w przypadku firmy CZERSKI może nie zapewniać rzetelności wykonywanego zamówienia. Co więcej, CZERSKI Trade Polska wykazała obsługę geodezyjną tylko części, a nie całego procesu inwestycyjnego. W odpowiedzi NCS wskazało, że żadne z tych wymagań nie było uwzględnione w SIWZ. Pozostałe zarzuty sformułowane przez WPG S.A. dotyczyły: • podania w miejscu szczegółowej daty jedynie roku rozpoczęcia i zakończenia inwestycji, • braku załączenia dokumentów potwierdzających należyte wykonanie wszystkich zamówień, • niezgodności parametrów użytkowanego sprzętu z wymaganiami określonymi w SIWZ. Wszystkie powyższe zarzuty zostały odrzucone. W odniesieniu do ostatniego z nich NCS stwierdziło, że zgodnie z wcześniejszymi wyrokami Krajowej Izby Odwoławczej, informacje zawarte na stronie internetowej producenta nie mogą stanowić wystarczającego dowodu na potwierdzenie, że oferowany sprzęt nie spełnia wymogów zawartych w SIWZ.
JK
|