Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-07-16| GIS, Teledetekcja, Software

LiDAR Compressor do kompresji chmur punktów


Firma LizardTech wypuściła na rynek nowe oprogramowanie LiDAR Compressor przeznaczone do bezstratnej kompresji chmur punktów generowanych w formatach LAS (wersje: 1.0, 1.1 i 1.2 ) i TXT.

Dzięki konwersji chmury punktów do formatu MrSID czwartej generacji (MG4) aplikacja umożliwia bezstratną redukcję rozmiaru pliku nawet o 75%. W przypadku konwersji „wirtualnie bezstratnej” dane mogą zajmować nawet do 90% pamięci mniej niż pliki LAS, a błąd danych po kompresji nie będzie przekraczać wartości błędów generowanych przez sam skaner laserowy.

LizardTech deklaruje, że aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Konwersja nawet dużych plików wymaga w większości przypadków wyłącznie załadowania danych i podglądu wyjściowego pliku. Cały proces kompresji nie powinien więc trwać dłużej niż kilka minut.

Ze strony producenta można ściągnąć bezpłatną testową wersję aplikacji. Pojedyncza licencja kosztuje niecałe 3 tys. dolarów.

Źródło: LizardTech


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS