wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-05-26| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje, Kataster

Nowości na Geoportal.gov.pl


Administratorzy Geoportalu poinformowali o włączeniu kolejnych 14 węzłów powiatowych do usługi multisource WMS oraz o udostępnieniu możliwości zapisywania bieżącej konfiguracji wyświetlanej mapy.

12 grudnia ubiegłego roku w przeglądarce Geoportalu uruchomiono zbiorczą usługę WMS (multisource WMS), pozwalającą wyświetlić dane o charakterze katastralnym bezpośrednio z serwerów węzłów katastralnych umiejscowionych w powiatowych ośrodkach dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Wtedy usługa obejmowała trzy powiaty (kolski, średzki, turecki). Od tamtego momentu włączono kolejne czternaście węzłów powiatowych – powiaty: chełmski, cieszyński, kościerski, mielecki, miński, poznański, pruszkowski, strzelecki, szczecinecki, warszawski-zachodni, wejherowski, wołomiński i złotoryjski oraz miasto Chełm.

W pasku narzędzi przeglądarki Geoportalu od kilku dni dostępna jest ponadto funkcja umożliwiająca zapisanie bieżącej konfiguracji wyświetlanej treści. Pozwala ona zapisać, a następnie przywrócić pełny stan mapy (w tym: zasięg przestrzenny, podłączone usługi WMS, kolejność warstw, konfigurację przedziałów skalowych i inne). Od momentu włączenia funkcji już ponad 200 użytkowników zapisało kilkaset swoich map. Szczegóły usługi zamieszczono we wskazówce technicznej nr 7.

Administratorzy Geoportalu poinformowali ponadto o zakończeniu kolejnego etapu prac związanych z rozbudową infrastruktury serwisu, dzięki czemu umożliwiono znaczne zwiększenie dostępności i stabilności oferowanych usług.

Źródło: Geoportal.gov.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS