wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-05-26| GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Software

CartoVista 2.0


Kanadyjska firma DBx GEOMATICS wypuściła na rynek nową wersję programu CartoVista. Jest to zaawansowane narzędzie do tworzenia i obróbki wysokiej jakości map, głównie tematycznych, z wykorzystaniem danych GIS.

CartoVista wykorzystywany jest przede wszystkim na potrzeby publikacji w internecie lub do prezentacji. Program, dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji umożliwia tworzenie ciekawych graficznie wizualizacji, schematów, diagramów i wykresów. CartoVista jest narzędziem kartograficzno-graficznym, a nie GIS-owym, ale dane można z łatwością przenosić z innych programów, takich jak Mapinfo lub ArcGIS. Gotowe mapy generowane są w formacie SWF oraz XML.

W nowej wersji programu dodano funkcje graficzne (m.in. zwiększono liczbę kolorów), nowe możliwości tworzenia wykresów, legend oraz opcje opracowywania map interaktywnych oraz animacji. Zarządzanie danymi w nowej wersji programu jest ułatwione, gdyż mapy można kształtować bezpośrednio w oknie programu, nie zmieniając za każdym razem danych w plikach źródłowych. Zmodernizowano również zarządzanie warstwami, a do obiektów można przypisać więcej cech. Ponadto Carto Vista 2.0 jest zintegrowany z aplikacją Adobe Flex stworzoną przez Adobe Systems. Dzięki temu mogą powstawać pliki typu Rich Internet Application (RIA) łatwe do umieszczenia na stronach internetowych (zastosowana jest technologia Flash).

Źródło: CartoVista


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS