wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Jak oszukać GPS?
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-05-26| GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Edukacja, Software

CartoVista 2.0


Kanadyjska firma DBx GEOMATICS wypuściła na rynek nową wersję programu CartoVista. Jest to zaawansowane narzędzie do tworzenia i obróbki wysokiej jakości map, głównie tematycznych, z wykorzystaniem danych GIS.

CartoVista wykorzystywany jest przede wszystkim na potrzeby publikacji w internecie lub do prezentacji. Program, dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji umożliwia tworzenie ciekawych graficznie wizualizacji, schematów, diagramów i wykresów. CartoVista jest narzędziem kartograficzno-graficznym, a nie GIS-owym, ale dane można z łatwością przenosić z innych programów, takich jak Mapinfo lub ArcGIS. Gotowe mapy generowane są w formacie SWF oraz XML.

W nowej wersji programu dodano funkcje graficzne (m.in. zwiększono liczbę kolorów), nowe możliwości tworzenia wykresów, legend oraz opcje opracowywania map interaktywnych oraz animacji. Zarządzanie danymi w nowej wersji programu jest ułatwione, gdyż mapy można kształtować bezpośrednio w oknie programu, nie zmieniając za każdym razem danych w plikach źródłowych. Zmodernizowano również zarządzanie warstwami, a do obiektów można przypisać więcej cech. Ponadto Carto Vista 2.0 jest zintegrowany z aplikacją Adobe Flex stworzoną przez Adobe Systems. Dzięki temu mogą powstawać pliki typu Rich Internet Application (RIA) łatwe do umieszczenia na stronach internetowych (zastosowana jest technologia Flash).

Źródło: CartoVista


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt