Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-05-31| Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

UE: kompromis w sprawie dyrektywy usługowej


geodezjaPo wielogodzinnej dyskusji, wieczorem 29 maja, ministrowie gospodarki państw członkowskich Unii Europejskiej doszli do porozumienia w sprawie ostatecznej wersji dyrektywy usługowej. Zrezygnowano w niej z zapisu o świadczeniu usług w innych państwach Unii według reguł obowiązujących w kraju macierzystym usługodawcy na rzecz zapisu o „swobodzie świadczenia usług”.

Zgodnie z nim usługi można świadczyć na terenie innego kraju UE według przepisów w nim obowiązujących i bez dyskryminacji zagranicznego dostawcy usługi. Spod działania dyrektywy wyłączone są m.in. bezpieczeństwo publiczne, usługi komunalne, agencje pośrednictwa pracy, opieka zdrowotna itp.
Polska wraz z nowymi krajami członkowskimi Unii oraz Holandią i Wlk. Brytanią postulowała zliberalizowanie europejskiego rynku usług. Ustępstwem w ich stronę było przyjęcie zapisu o stałym monitoringu decyzji administracyjnych wydawanych w krajach UE w celu stwierdzenia, czy nie mają one charakteru dyskryminującego innych unijnych usługodawców.

AB


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS