wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-04-08| GNSS, Geodezja, Mapy, Ludzie

Jutro pożegnamy profesora Lubomira Włodzimierza Barana


9 kwietnia odbędą się w Olsztynie uroczystości pogrzebowe prof. zw. Lubomira Włodzimierza Barana. Anna Sawilska, córka Profesora, prosi za pośrednictwem Geoforum.pl o nadsyłanie wspomnień o Nim.

Profesor zmarł 3 kwietnia. Był wybitnym naukowcem, geodetą, członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk, przewodniczącym Komitetu Geodezji PAN. Zajmował się geodezją satelitarną, zastosowaniem technik satelitarnych w geodezji i geodynamice oraz wykorzystaniem globalnych systemów satelitarnych do badań jonosfery i jej wpływem na wyniki geodezyjnych wyznaczeń pozycji. Opracował m.in. metody wyrównywania sieci geodezyjnych przy wykorzystaniu obserwacji sztucznych satelitów Ziemi.

8 kwietnia (środa) o godz. 20.00 odprawiona zostanie msza święta w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Kortowie.
9 kwietnia (czwartek) o godz. 11.30 odbędzie się ceremonia pożegnania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim z udziałem Senatu, rektorów i Rady Wydziału (aula im. prof. Z. Moczarskiego przy ul. Oczapowskiego 5); pożegnanie na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poprzecznej – godz. 12.45.

Anna Sawilska, córka Profesora, przysłała na Geoforum.pl prośbę o opublikowanie poniższego apelu:
„Szanowni Państwo,
W związku ze śmiercią prof. Lubomira Włodzimierza Barana – mojego Taty zwracam się do Was z serdeczną prośbą. Profesor był zaangażowany w mnóstwo działań, wielu z Państwa znało Go bardzo dobrze. Każdy z Was posiada w swojej pamięci cząstkę wspomnień o Nim. Jeżeli zechcecie Państwo podzielić się nimi ze mną, to bardzo proszę o przesłanie wspomnień, anegdot, zdjęć na mój adres sawanaa@yahoo.pl. Będę ogromnie wdzięczna.”

KPK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS