wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-04-02| GNSS, Sprzęt, Firma

11. stacja GPS/GLONASS w sieci TPI-NET


2 kwietnia została uruchomiona kolejna stacja referencyjna prywatnej sieci TPI-NET. Stacja działa na terenie Częstochowy i bezpłatnie udostępnia poprawki RTK GPS/GLONASS dla wszystkich klientów firmy TPI posiadających odbiorniki GPS Topcon.

Stacje TPI-NET pracują już w: Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Sanoku, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sieć stacji TPI A dla mnie stacją referencyjną jest ta, która działa!!! a z ASG są wieczne problemy. Dlatego działam na stacjach Topcona i problemów nie mam, zwłaszcza, że jeszcze Glonassy widzą :-) A Trimble oferowali mi tylko dostęp do EUPOS, a tak działający Eupos to trochę za mało!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz zgłoś
Do administratora Ja myślałem, że na portalach branżowych (np. geodezyjnym) używa się terminologii branżowej. Aż mi się osnowa pruje jak takie komentarze czytam. osnowa - włók. nitki usytuowane wzdłuż tkaniny i przeplecione z wątkiem, także nitki wzdłuż dzianiny osnowowej
odpowiedz zgłoś
ADMINISTRATOR 1. Stacja bazowa a stacja referencyjna to w istocie jedno i to samo, punkt bazowy dla odbiorników z nim współpracujących jest przecież punktem referencyjnym. 2. Sieć np. stacji Orlenu nie jest ze sobą połączona rurami, natomiast należy do jednego operatora, który jest ich właścicielem i nimi zarządza. Tak też trzeba rozumieć sieć TPI-NET. Według słownika języka polskiego sieć to >>rozmieszczenie, rozplanowanie na jakimś terenie większej liczby czegoś (np. bibliotek, szkół, placówek handlowych, punktów usługowych).
odpowiedz zgłoś
TPI-NET - pojedyncze stacje, a nie sieć 11 stacji nie może tworzyć sieci - bo sieć to wzajemne powiazania - a takich pomiędzy stacjami bazowymi (nie referencyjnymi) TPI nie ma. Może kiedyś ...
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS