wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Wielodrożność a Galileo
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-04-02| GNSS, Sprzęt, Firma

11. stacja GPS/GLONASS w sieci TPI-NET


2 kwietnia została uruchomiona kolejna stacja referencyjna prywatnej sieci TPI-NET. Stacja działa na terenie Częstochowy i bezpłatnie udostępnia poprawki RTK GPS/GLONASS dla wszystkich klientów firmy TPI posiadających odbiorniki GPS Topcon.

Stacje TPI-NET pracują już w: Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Sanoku, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Źródło: TPI


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
sieć stacji TPI A dla mnie stacją referencyjną jest ta, która działa!!! a z ASG są wieczne problemy. Dlatego działam na stacjach Topcona i problemów nie mam, zwłaszcza, że jeszcze Glonassy widzą :-) A Trimble oferowali mi tylko dostęp do EUPOS, a tak działający Eupos to trochę za mało!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do administratora Ja myślałem, że na portalach branżowych (np. geodezyjnym) używa się terminologii branżowej. Aż mi się osnowa pruje jak takie komentarze czytam. osnowa - włók. nitki usytuowane wzdłuż tkaniny i przeplecione z wątkiem, także nitki wzdłuż dzianiny osnowowej

ADMINISTRATOR 1. Stacja bazowa a stacja referencyjna to w istocie jedno i to samo, punkt bazowy dla odbiorników z nim współpracujących jest przecież punktem referencyjnym. 2. Sieć np. stacji Orlenu nie jest ze sobą połączona rurami, natomiast należy do jednego operatora, który jest ich właścicielem i nimi zarządza. Tak też trzeba rozumieć sieć TPI-NET. Według słownika języka polskiego sieć to >>rozmieszczenie, rozplanowanie na jakimś terenie większej liczby czegoś (np. bibliotek, szkół, placówek handlowych, punktów usługowych).

TPI-NET - pojedyncze stacje, a nie sieć 11 stacji nie może tworzyć sieci - bo sieć to wzajemne powiazania - a takich pomiędzy stacjami bazowymi (nie referencyjnymi) TPI nie ma. Może kiedyś ...

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt