wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-04-01| GNSS, Mapy, Firma, Software

500 najniebezpieczniejszych odcinków dróg w AutoMapie


Operator AutoMapy i Fundacja Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca bezpieczny” zrealizowali projekt „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce”, dzięki któremu kierowcy podróżujący z AutoMapą będą mieli dostęp do danych o szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg na terenie kraju.

Po raz pierwszy w Polsce, podróżujący z AutoMapą otrzymają informację o odcinkach dróg, na których w ostatnim czasie doszło do największej liczby wypadków i zdarzeń drogowych. Dane pozyskane z Komendy Głównej Policji stanowią prezentację realnej sytuacji na polskich drogach.
Projekt „500 najniebezpieczniejszych stref drogowych w Polsce” jest rozwinięciem akcji poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na Warmii i Mazurach zrealizowanej w ubiegłym roku wspólnie przez operatora AutoMapy i warmińsko-mazurską policję. Na bazie danych zebranych przez lokalne jednostki policji AutoMapa ostrzega (od ubiegłorocznych wakacji) o niebezpiecznych odcinkach na drogach Warmii i Mazur. Po udanym pilotażu, dzięki współpracy z fundacją znanego kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca „Kierowca bezpieczny”, będącą partnerem społecznym akcji, projekt został z powodzeniem wdrożony w skali całego kraju.
Dane zebrane w ramach wspomnianego projektu dostępne są w najnowszej wersji 5.5 AutoMapy, w lokalizatorze Targeo.pl, oraz Targeo.mobi, a także dla użytkowników usługi Drogowskaźnik w sieci Plus GSM. Dane będą aktualizowane co pół roku.

Janusz M. Kamiński, Dream Factory


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS