wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-03-26| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo, Software, Imprezy, Kataster

XI Konferencja ODGiK już za miesiąc


Za niespełna miesiąc – w dniach 23-24 kwietnia – odbędzie się w Elblągu konferencja poświęcona problematyce ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej w Polsce. Organizatorami przedsięwzięcia są: prezydent Elbląga, Koło Zakładowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich działające przy OPEGIEKA w Elblągu. Patronat nad imprezą objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju.

Tytuł tegorocznej konferencji brzmi „Nowe zadania, nowe technologie, nowa organizacja – nie tylko INSPIRE” i właśnie Infrastruktura Informacji Przestrzennej będzie jej tematem przewodnim. Trwające obecnie prace nad ustawą o INSPIRE oraz nowym prawem geodezyjnym zwiastują wiele zmian dla branży geodezyjnej. XI Konferencja ODGiK będzie także doskonałą okazją, by podsumować rok intensywnych prac nowego zespołu ekspertów GUGiK oraz Głównego Geodety Kraju.
Ubiegłoroczne, jubileuszowe spotkanie polskich geodetów w Elblągu, a także wystąpienia zaproszonych gości zagranicznych uzmysłowiły nam, jak wygląda organizacja służby geodezyjnej w innych krajach europejskich i jakie jeszcze należy przedsięwziąć kroki, aby polska geodezja znalazła także swoje miejsce w Europie. Jednym z priorytetów jest nowelizacja prawa geodezyjnego, która dziś jest już nie tyle pożądana, co niezbędna dla dalszego rozwoju branży i całego środowiska geodezyjnego w Polsce.

W tym roku w referatach programowych poruszone zostaną m.in. następujące tematy:

Dobre praktyki w zakresie prawno-administracyjnego oraz technicznego wdrażania Infrastruktury Informacji Przestrzennej, Efekty konkursu Głównego Geodety Kraju na rozwiązanie dla:
• centralnego i wojewódzkich węzłów topograficznych,
• powiatowych węzłów katastralnych; Aktywna Sieć Geodezyjna – wnioski płynące w drugim roku użytkowania systemu; Dokonania i zamierzenia w zakresie wykorzystania środków unijnych:
• Mazowiecki System Informacji Przestrzennej,
• Geoportal II,
• Baza Danych Obiektów Topograficznych,
• System Katastralny,
• Systemy Zarządzania Kryzysowego,
• Internetowe Usługi dla obywateli,
• Szkolenia.

Nieodłącznym elementem elbląskich konferencji są warsztaty tematyczne oraz targi wystawiennicze. To tu uczestnicy spotkania mają okazję zapoznać się z nowościami technicznymi oraz najnowszymi rozwiązaniami geoinformatycznymi dla branży. W tym roku swoją ofertę zaprezentują firmy: KWANT, FARO Technologies, Fujitsu-Siemens, OPEGIEKA, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz ZIBA Fototechnika.
Patronat medialny nad XI Konferencją ODGiK objął m.in. wydawca miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Szczegóły

Źródło: OPEGIEKA Sp. z o.o. w Elblągu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
pesymistka Jesteś kolego niepoprawnym optymistą jeśli sądzisz, że czegoś konkretnego dowiesz się na tej konferencji. Hmmm..... i chyba nigdzie się tego nie dowiesz.
odpowiedz zgłoś
ciekawe... Zapowiada się ciekawa konferencja, najbardziej jestem ciekaw podsumowania na temat intensywnych prac nowego zespołu ekspertów GUGiK oraz Głównego Geodety Kraju. Czy naprawdę nowe technologie są wdrażane??
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS