wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolebka Polski w chmurze punktów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-03-12| GNSS, Sprzęt, Firma, Instytucje

Trzecia generacja GPS jak na razie zgodnie z planem


Firma Lockheed Martin ogłosiła, że wstępna faza realizacji projektu GPS III przebiega zgodnie z planem, dzięki czemu planowany termin wystrzelenia na orbitę pierwszych dwóch satelitów w 2014 roku nadal pozostaje aktualny.

Jak dotąd ukończono projektowanie 19 z 71 urządzeń i podsystemów przeznaczonych dla satelitów generacji IIIA. Dotyczy to m.in. paneli słonecznych, nadajników kanału L, anten, jednostki regulacji mocy i systemu kontroli wysokości.

Koncepcja GPS III zrodziła się w 1998 roku w administracji Białego Domu, a następnie w 2000 roku została zaakceptowana przez Kongres USA. W maju 2008 roku konsorcjum firm Lockheed Martin, General Dynamice i ITT wygrało przetarg opiewający na kwotę 1,4 mld dolarów na budowę satelitów trzeciej generacji. Nowy system ma cechować większa precyzyjność, między innymi dzięki nowemu sygnałowi L1C przeznaczonemu dla użytkowników cywilnych, a także większa odporność sygnału wojskowego (kanał M) na zakłócenia. Łącznie planowane jest zbudowanie 12 satelitów generacji IIIA, 8 generacji IIIB i 16 generacji IIIC.

źródło: Lockheed Martin


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
beznadziejny tytuł ciekawe kto wymyśla tytuły wiadomości, bo ten pewnie pisał entuzjasta galileo. Amerykanom udaje się coś zbudować, a ue tonie w biurokratycznym bagnie, które sama przygotowała.zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt