wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2009-03-11| GNSS, Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Skaner lotniczy Optecha dla pomiarów obiektów liniowych


Kanadyjska firma Optech wprowadza na rynek nowy skaner lotniczy ALTM Orion C200. Urządzenie bazuje na kompaktowej platformie Orion i jest pierwszym skanerem z serii ALTM (Airborne Laser Terrain Mapper Systems) przeznaczonym do pomiarów z niskich pułapów (50-1200 m).

Orion C200 będzie szczególnie przydatny przy skanowaniu obiektów liniowych, takich jak trasy energetyczne, kolejowe, drogi itp. Urządzenie dzięki niewielkiej wadze (27 kg) i objętości (0,3 m3) idealnie nadaje się do zainstalowania w małych samolotach. W systemie zamontowano bezpieczny dla oczu laser (1,5 mikrona, klasa IIB) o częstotliwości impulsu 50-200 kHz i dokładności 5-10 cm (H). Zmienne pole widzenia lasera umożliwia wysokie zagęszczenie punktów pomiarowych. Standardowo Orion C200 wyposażono w system kompensowania przechyleń samolotu, porty plug-and-play do podłączenia innych skanerów/kamer oraz w odbiornik GPS do wyznaczania pozycji w czasie rzeczywistym.

System zarządzania lotem jest w pełni zintegrowany z zewnętrznymi czujnikami, co pozwala na planowanie pomiarów w powietrzu oraz graficzne (na ekranie komputera) oszacowanie stopnia pokrycia terenu. Do zastosowań niekomercyjnych dostępna jest zdalnie sterowana wersja tego systemu.

Źródło: Optech


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt