wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-03-03| GNSS, Sprzęt

Trimble zaprezentował nowy odbiornik R8 GNSS


Na dorocznej konferencji użytkowników produktów firmy Trimble w Las Vegas zaprezentowano nowy wielokanałowy odbiornik GNSS zintegrowany z anteną GPS i radiomodemem działający w technologii R-Track.

Urządzenie może śledzić do 44 satelitów i przystosowane jest do obsługi 72 kanałów – między innymi GLONASS (L1, L2), GPS (L1, L2C, L5) oraz EGNOS/WAAS. Posiada także możliwość odbioru sygnału z eksperymentalnych satelitów systemu Galileo. Wśród nowych rozwiązań zastosowanych w R8 GNSS wymienić można technologię RTK Signal Prediction, pozwalającą na kontynuowanie pomiarów po zerwaniu się łączności z bazą oraz kompresję poprawki RTK za pomocą protokołu CRMx. Możliwa jest również zdalna konfiguracja odbiornika, bezprzewodowe połączenie poprzez bluetooth lub sieć GSM zarówno ze stacją bazową R8 GNSS, jak i odbiornikami ruchomymi oraz zapisywanie pomierzonych w terenie danych przez internet.

Podczas konferencji zaprezentowano także nowy TrimbleTablet przeznaczony do pracy w terenie z odbiornikami GNSS. Tablet wyposażony jest w system operacyjny Windows Vista Business, rozbudowany interfejs oraz duży wyświetlacz LCD (800 x 480 pikseli). Podobnie jak odbiornik R8 GNSS, zasilany jest baterią litowo-jonową.

Odbiorniki R8 GNSS wejdą do sprzedaży w marcu, zaś tablety w kwietniu bieżącego roku.

Źródło: Trimble


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Troszku inny Treść wiadomości biura prasowego frimy Trimble: http://www.trimble.com/news/release.aspx?id=022309 f. Zależy czy mówimy o stacji referencyjnej czy o odbiorniku.
odpowiedz zgłoś
Troszku inny jest ten nowy Trimble R8GNSS Źródowe dane: http://trl.trimble.com/docushare/dsweb/Get/Documen t-140079/0 22543-079H_TrimbleR8GNSS_DS_0309_LR.pdf wygladają troszku inaczej, sam odbiornik też wyglada inaczej niż pokazany wyżej, a mozliwości; śledenie 44 satelitów na 220 kanałach - Trimble wyznacza kierunek na przyszość
odpowiedz zgłoś
żeby inni mieli tylko takie problemy to możnaby rzec że ich nie mają - a poza tym jak Ci udowodnią że wymieniałeś kartę jak nie ma żadnej plomby..?
odpowiedz zgłoś
hahaha, a do wymiany karty sim dalej potrzebny śrubokręt i rezygnacja z gwarancji, Niestety Trimble dalej musi dawać enforę !!!
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS