|2009-02-16|
Firma, Przetargi, Software, Instytucje
Pięć konsorcjów w drugim etapie przetargu na system dla stolicy
W przetargu na budowę, wdrożenie i serwis zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy zamawiający wyłonił konsorcja, które wezmą udział w drugim etapie postępowania.
Postępowanie prowadzone jest w trybie dialogu konkurencyjnego. Do drugiego etapu Urząd Miasta zaprosił pięć spośród sześciu ubiegających się o zamówienie konsorcjów. Są to:
1. Systherm Info (Poznań), OPGK Olsztyn, ISPiK (Gliwice); 2. Sygnity S.A. (Warszawa), Winuel S.A. (Wrocław), Neokart GIS (Warszawa), InterTIM Pietrzak Ludmiła (Suwałki); 3. Compass S.A. (Kraków), WPG S.A. (Warszawa), Bonair S.A. (Warszawa); 4. KPG (Kraków), Geosystem (Warszawa), Geomatyka (Kraków); 5. Intergraph Polska (Warszawa), OPEGIEKA (Elbląg).
Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, dialog konkurencyjny jest prowadzony z każdym z oferentów oddzielnie i trwa do chwili wyboru przez zamawiającego najlepszej oferty. Ten etap postępowania rozpocznie się 16 marca br. Zamawiający przedstawił oferentom swe potrzeby i wymagania odnośnie systemu. Jak wiadomo, zadaniem wykonawcy jest budowa zintegrowanego rozwiązania informatycznego, opartego na systemie bazy danych przestrzennych, obejmującego całość zagadnień związanych z obsługą zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy. Zaproponowana technologia musi zapewnić otwartość rozwiązania i możliwość jego integracji z systemem informatycznym m.st. Warszawy oraz możliwość rozbudowy i przeniesienia na inne platformy. Dane zgromadzone w systemie mają byś dostępne dla użytkownika jako jedna spójna baza danych, zawierająca także dokumentację geodezyjno-kartograficzną i inne dokumenty w postaci cyfrowej. Rozwiązanie ma zapewnić jednolite centralne zarządzanie danymi oraz wielodostęp do danych i przetwarzanie transakcyjne. Żaden dokument nie może być w nim wprowadzany wielokrotnie. Zamówienie nie obejmuje dostawy systemu zarządzania bazą danych, sprzętu i rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej.
JP
|