Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2008-11-13| Geodezja, GIS, Mapy, Przetargi, Instytucje, Kataster

Warszawa ogłosiła przetarg na system informatyczny do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego



Przedmiotem zamówienia jest budowa, wdrożenie i serwis zintegrowanego systemu informatycznego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy obejmującego prowadzenie: ewidencji gruntów, budynków i lokali wraz z mapą ewidencyjną, numerycznej mapy zasadniczej oraz Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wraz z powiązanymi ewidencjami, a w szczególności w zakresie osnów geodezyjnych, cen i wartości nieruchomości, numeracji porządkowej nieruchomości oraz nazw miejskich.
W budowie systemu zostaną wykorzystane elementy infrastruktury teleinformatycznej posiadanej przez zamawiającego – zamówienie nie obejmuje dostaw systemu zarządzania bazą danych, sprzętu ani ewentualnej rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej.

Tryb przetargu: dialog konkurencyjny, wartość zamówienia: powyżej 206 tys. euro, wymagane wadium: 250 tys. zł, kryteria oceny ofert: 70% cena, 30% sposób realizacji zamówienia. Wnioski należy składać do 12 grudnia 2008 r. do godz. 12:00. Termin realizacji zamówienia wynosi 54 miesiące.

Według zamawiającego proces wdrażania systemu będzie związany z przenoszeniem dokumentacji geodezyjnej i map z postaci analogowej do postaci informatycznej. Powstałe rozwiązanie informatyczne będzie podstawą do pełnej informatyzacji mapy zasadniczej i budowy infrastruktury informacji przestrzennej m.st. Warszawy. Proces wdrożenia systemu obejmie aspekty organizacyjne, w tym optymalizację procesów obsługi zasobu.
Zastosowana technologia musi zapewniać bezpieczeństwo inwestycji, tj. wykorzystywanie systemu w wieloletniej perspektywie, poprzez: m.in. otwartość rozwiązania, możliwość modyfikacji i rozbudowy systemu o nowe funkcje i rozszerzania jego zakresu informacyjnego, możliwość przeniesienia systemu na inne platformy sprzętowe i systemowe, skalowalność rozwiązania.

Zakres funkcjonalny systemu obejmuje:
Administrację, tj. administrowanie zasobami systemu, ochronę danych osobowych, obsługę metadanych systemu, obsługę bazy procedur i procesów systemu, kontrolę jakości danych (spójność, poprawność, reguły itp.).
Ewidencje urzędowe, tj. ewidencję dokumentów i materiałów wchodzących w skład zasobu, w tym przechowywanie dokumentacji w postaci elektronicznej; prowadzenie mapy zasadniczej; prowadzenie ewidencji gruntów, budynków i lokali wraz z mapą ewidencyjną; dostęp do danych historycznych ewidencji gruntów, budynków i lokali z okresu przed wdrożeniem systemu poprzez jednolity interfejs; prowadzenie rejestru cen i wartości nieruchomości; prowadzenie numeracji porządkowej nieruchomości; prowadzenie rejestru nazw miejskich (ulic, placów, itp.); prowadzenie ewidencji osnów, prowadzenie GESUT; obsługę zespołu uzgadniania dokumentacji projektowej, prowadzenie ewidencji granic (np. jednostek statystycznych); wydzielenie zasobu nieruchomości komunalnych; wydzielenie zasobu nieruchomości Skarbu Państwa.
Obsługę prac geodezyjnych, tj. przyjmowanie materiałów do zasobu, w tym obsługę zgłoszeń i zleceń oraz kontrolę; obsługę geodetów przez Internet; aplikację do udostępnienia geodetom w celu przygotowania opracowania geodezyjnego w postaci informatycznej, umożliwiającej zautomatyzowanie procesu kontroli i włączania do zasobu; obsługę opłat z tytułu wykorzystania zasobu, zintegrowaną z systemem finansowo-księgowym urzędu (SAP).
Wymianę danych, m.in. eksport/import danych w formatach wymaganych przepisami – SWDE, eksport/import danych w formacie .MAP (format własny programu GeoMap), wymianę danych z dotychczasowymi systemami w okresie przejściowym (do czasu zakończenia wdrożenia).
Opracowania i analizy, tj. tworzenie i redakcję map, automatycznie generowanych z systemu; tworzenie map niestandardowych, analizy przestrzenne i mapy tematyczne.

Spójna baza danych geometrycznych Systemu ma być utrzymywana w układzie PUWG 2000, z możliwościami obustronnej konwersji do układów lokalnych dla m.st. Warszawa lub jednoczesnego zapisywania współrzędnych w różnych układach ze wskazaniem współrzędnych źródłowych.

W zakresie przygotowania danych ewidencji gruntów i budynków do przeniesienia do systemu zamawiający przyjął, że
• Błędy i niespójności występujące w danych opisowych i geometrycznych, uniemożliwiające ich przeniesienie do systemu ze względu na strukturę danych i zasady poprawności wbudowane w system, muszą zostać usunięte w ramach przygotowania do wdrożenia, w sposób zaakceptowany przez zamawiającego.
• W ramach prac przygotowawczych wykonawca będzie poprawiał zapisy w bazach danych, w dotychczasowym oprogramowaniu w trybie zmian danych ewidencyjnych, wykorzystując dokumentację archiwalną posiadaną przez organ prowadzący ewidencję; w przypadku stwierdzenia błędów występujących w danych opisowych lub geometrycznych, których poprawienie będzie wymagało przeprowadzenia postępowania administracyjnego lub wykonania dodatkowego opracowania geodezyjnego – wykonawca sporządzi wykaz takich przypadków i przekaże Zamawiającemu.
• Przygotowanie danych do migracji obejmie uspójnienie geometrii na stykach różnych układów współrzędnych.

W zakresie sprzętu i elementów środowiska systemowego i narzędziowego niezbędnego do uruchomienia i wdrożenia systemu przyjęto, że:
• Do realizacji projektu pilotowego wykonawca udostępnia sprzęt serwerowy i niezbędne oprogramowanie systemowe i narzędziowe oraz dokonuje jego instalacji i konfiguracji w środowisku sieciowym udostępnionym przez zamawiającego.
• Po pozytywnym zakończeniu projektu pilotowego zamawiający udostępnia własny sprzęt wraz z oprogramowaniem systemowym i systemem zarządzania bazą danych, natomiast wykonawca w uzgodnieniu z zamawiającym dostarcza pozostałe elementy środowiska systemowego i narzędziowego, których nie udostępnia mu zamawiający, a które są niezbędne do osiągnięcia pełnej funkcjonalności systemu.
• Wykonawca we współdziałaniu z zamawiającym instaluje oprogramowanie i konfiguruje całość środowiska systemu.

Szczegóły

Źródło: Urząd m.st. Warszawy


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama