wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-01-21| GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje

woGIS polskim oddziałem OSGeoRada Open Source Geospatial zatwierdziła 9 stycznia przyjęcie grupy woGIS jako polskiego oddziału tej fundacji (Polish Chapter).

Misją OSGeo jest wspieranie i promowanie wspólnego rozwoju technologii GIS oraz publicznie dostępnych danych przetrzennych. Fundacja zapewnia finansowe, organizacyjne oraz prawne wsparcie dla twórców otwartego oprogramowania GIS. Zadania stojące przed woGIS to rozwijanie i wdrażanie zastosowań wolnego oprogramowania w Polsce do budowy systemów GIS, w tym infrastruktury danych przestrzennych, serwisów geoinformacyjnych oraz katalogowych zgodnych m.in. ze standardami OGC. Obecnie woGIS to grupa zrzeszająca aktywnie działających członków powołanego w 2007 r. przez głównego geodetę kraju Zespołu ds. wolnego oprogramowania oraz osoby, które zadeklarowały chęć współpracy.

W skład polskiego oddziału OSGeo wchodzą: Adam Iwaniak (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Tomasz Kubik (Politechnika Wrocławska), Bartosz Kopańczyk (firma GeoScope z Wrocławia), Paweł Netzel (Uniwersytet Wrocławski), Witold Paluszyński (Politechnika Wrocławska), Robert Szczepanek (Politechnika Krakowska).

Źródło: woGIS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tym razem serio Gratuluję! To duży sukces.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS