Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2008-10-03| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Edukacja, Software

Autodesk i OSGeo rozpowszechniają technologię Feature Data ObjectWe współpracy z Open Source Geospatial Foundation firma Autodesk umożliwia intergację technologii FDO z oprogramowaniem GE Smallworld, Microsoft SQL Server 2008, a wkrótce także IBM Informix, KML oraz PostGIS poprzez moduły aktualizujące dla AutoCAD Map 3D i Autodesk MapGuide Enterprise.

FDO to technologia pierwotnie stworzona przez Autodesk, której rozwój dzięki akceptacji środowiska twórców oprogramowania open source jest obecnie finansowany przez fundację OSGeo. Ma to umożliwić użytkownikom danych geoprzestrzennych ich przesyłanie, przechowywanie, aktualizację i dokonywanie analiz z zachowaniem jednolitych standardów. Jest to kontynuacja otwartej na oczekiwania klientów polityki Autodesku. Wcześniej firma udostępniła kody źródłowe systemów CS-Map, MapGuide Open Source i FDO.

Źródło: Autodesk


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS