wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-01-19| Teledetekcja, Firma, Software

DigitalGlobe i Aegis Technologies zapowiadają ImageScape do symulacji 3DFirma DigitalGlobe, dostawca zdjęć satelitarnych o wysokiej rozdzielczości, oraz Aegis Technologies Group, zajmująca się usługami specjalistycznego modelowania i symulacji, zapowiedziały wypuszczenie ImageScape, rozwiązania do szybkiego tworzenia trójwymiarowych obrazów.

Nowy produkt pozwoli na opracowywanie szczegółowych symulacji dowolnych miejsc na świecie. ImageScape tworzy trójwymiarowe wirtualne modele terenu dzięki integracji wysokoprecyzyjnych obrazów satelitarnych i lotniczych oraz cyfrowych modeli terenu z szybką przeglądarką.
ImageScape umożliwi m.in. przelatywanie nad wirtualnym światem w pełnej rozdzielczości dzięki wykorzystaniu szkieletowej reprezentacji terenu oraz zdjęć pochodzących z zasobów DigitalGlobe. Interaktywność i łatwość obsługi sprawiają, że będzie to produkt odpowiedni dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki rozwiniętym narzędziom pomiarowym i topograficznym będzie możliwe potęgowanie wrażenia trójwymiarowości, dostępne będą również modele symulujące efekt dnia i nocy oraz opcje śniegu, mgły i deszczu. Obrazy można będzie zapisywać w standardach umożliwiających nagranie wideo lub wykorzystanie w aplikacjach geoprzestrzennych. Minimalna wielkość opracowania (Level 1) obejmuje powierzchnię 250 km kw.

ImageScape cechuje duża szybkość tworzenia modeli oraz ich niewielka objętość. Modele można opracować w ciągu kilku dni, a przeglądanie rezultatu jest czterokrotnie szybsze niż w innych produktach tego typu. Finalna objętość modelu nie przekracza 1/10 tradycyjnego rozmiaru pliku GeoTIFF, a szybkość wyświetlania sięga 60 klatek na sekundę, zamiast spotykanych zwykle 20-24.

Źródło: DigitalGlobe


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS